Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


G4S SUMOKĖJO KONKURENCIJOS TARYBOS SKIRTĄ BAUDĄ

Sumokėjo baudą.jpg

Apsaugos bendrovė „G4S Lietuva“ (G4S) į valstybės biudžetą sumokėjo už konkurencijos taisyklių pažeidimą jai paskirtą 2,7 mln. Eur baudą ir 445 tūkst. Eur palūkanų.

Konkurencijos taryba baudą G4S skyrė už tai, kad sudarydama susitarimą su bankais DNB, SEB ir „Swedbank“ apsaugos bendrovė ribojo savo konkurentų galimybes veikti grynųjų pinigų tvarkymo bei inkasavimo paslaugų rinkose ir taip pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio bei Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 101 nuostatas.

Kadangi G4S nesumokėjo baudos per tris mėnesius nuo nutarimo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje ir kreipėsi į teismą, bendrovei nuo nesumokėtos baudos buvo skaičiuojamos Konkurencijos įstatyme numatytos palūkanos. Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) patvirtinus Konkurencijos tarybos nutarimą ir priėmus galutinį bei neskundžiamą sprendimą, bendrovė į valstybės biudžetą sumokėjo ir baudą, ir palūkanas – iš viso 3 179 101 Eur.

Tačiau ne visi pažeidėjai, net ir pasibaigus teismų procesams, savo noru sumoka jiems paskirtas baudas. Konkurencijos taryba nutarė perduoti antstoliams išieškoti 7 240 Eur baudą ir 1 129 Eur palūkanų iš UAB „Convertus“.

Ši bendrovė buvo nubausta už sudarytą kartelį 2011–2012 m. organizuotuose viešuosiuose pirkimuose statybos darbams pirkti. Įmonė baudos nesumokėjo, o Konkurencijos tarybos nutarimą apskundė teismui. Galutinį sprendimą LVAT priėmė rugpjūčio 3 d., bet pažeidėja vis tiek nesuskubo į valstybės biudžetą sumokėti baudos ir palūkanų, tad Konkurencijos taryba kreipėsi į antstolius dėl priverstinio išieškojimo. Įmonei teks padengti ir antstolių patirtas vykdymo išlaidas.

2016 m. pažeidėjai į valstybės biudžetą iš viso sumokėjo 18,7 mln. Eur Konkurencijos tarybos paskirtų baudų, iki 2017 m. rugsėjo 20 d. – 7,7 mln. Eur.