BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

GYDOMOSIOS KOSMETIKOS IR MASAŽO PASLAUGAS GALI TEIKTI NE BET KAS IR NE BET KUR

2019 01 11

Grožio, sveikatinimo paslaugų rinka Lietuvoje – viena iš sparčiausiai augančių per pastarąjį dešimtmetį. Didėjant konkurencijai, paslaugų kainos tampa patrauklesnės ir prieinamos didesnei daliai vartotojų, kurie aktyviau viliojami reklaminiais pažadais injekcijomis susigrąžinti jaunystę, o gydomaisiais masažais – atgauti puikią savijautą. Į tokias reklamas dėmesį atkreipė ir Konkurencijos tarybos ekspertai.

Reklamose, kurias vertino Konkurencijos taryba, vartotojams siūloma rinktis mezoterapiją, botulino toksino, hialuroninės rūgšties injekcijas, vadinamas „grožio injekcijomis“, taip pat nugaros skausmus ar kitus nemalonius simptomus malšinančius gydomuosius masažus.

Vykdydami gydomosios kosmetikos paslaugų ir masažų reklamų stebėseną, Konkurencijos tarybos ekspertai atliko ir minėtų paslaugų teisinio reglamentavimo analizę: išnagrinėjo teisės aktus ir kreipėsi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą (VASPVT) prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Nustatyta, kad gydomosios kosmetikos paslaugos gali būti atliekamos tik licencijuotose asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir minėtas paslaugas gali teikti tik medicinos praktikos licencijas turintys gydytojai dermatovenerologai, mezoterapiją – taip pat ir plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai.

Masažas, kaip nurodė VASPVT, taip pat yra asmens sveikatos priežiūros paslauga, kurią gali teikti tik kvalifikuoti specialistai, įgiję atitinkamą išsilavinimą ir turintys leidimą verstis šia veikla.

Konkurencijos tarybos ekspertai, patikrinę 16 ūkio subjektų, skelbiančių apie gydomosios kosmetikos ir gydomųjų masažų paslaugas, reklamas, siekė išsiaiškinti, ar tiek įstaigos, tiek jose dirbantys ir paslaugas atliekantys specialistai turi būtinus leidimus (licencijas, spaudus). 10 iš jų reklamavo teikiamas „grožio injekcijų“ paslaugas, 2 – masažo, o dar 4 – siūlė tiek gydomosios kosmetikos, tiek gydomojo masažo paslaugas. Paaiškėjo, kad visos tikrintos bendrovės ir jose dirbantys specialistai turėjo atitinkamus leidimus (licencijas, spaudus), būtinus asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti, todėl jų skelbta reklama neklaidino vartotojų.

Vis dėlto Konkurencijos tarybos ekspertai rekomenduoja vartotojams, nusprendusiems pasinaudoti „grožio injekcijomis“ ir masažu, pasitikrinti, ar pasirinkta įstaiga bei specialistai minėtas paslaugas teikia teisėtai, nes nekvalifikuotų asmenų padarytos klaidos gali negrįžtamai pakenkti kliento išvaizdai ar savijautai. Sveikatos priežiūros specialistų bei Įstaigų asmens sveikatos priežiūros licencijų sąrašus galima rasti VASPVT svetainėje.

Konkurencijos taryba stebėsenas vykdo siekdama prevencinių tikslų – informuoti reklamos skleidėjus apie teisinį reglamentavimą.

Atnaujinta: 2019 01 14