BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ĮSIPAREIGOJIMUS PRISIĖMUSIAI BENDROVEI „GREN LIETUVA“ LEISTA VYKDYTI SANDORĮ

Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją bendrovei „Gren Lietuva“ įsigyjant 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją perimant dar 5 bendrovių kontrolę. Leidimas duotas „Gren Lietuvai“ įsipareigojus įmonei „E energy invest“ grąžinti „Pramonės energijos“ ir „Miesto energijos“ akcijas, kad būtų išsaugota veiksminga konkurencija šilumos gamybos ne šildymo laikotarpiu (gegužės–rugsėjo mėn.) Klaipėdos miesto centrinės šilumos tiekimo sistemos rinkoje.

Konkurencijos taryba 2022 m. rugpjūčio 5 d. gavo pranešimą apie planuojamą įgyvendinti koncentraciją, bendrovei „Gren Lietuva“ įsigyjant 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją perimant 7 bendrovių – Kirtimų katilinė, „Pramonės energija“, Karlų katilinė, „Akmenės energija“, Šilo katilinė, „Trakų energija“ ir „Miesto energija“ – kontrolę.

Nagrinėdami pranešimą apie koncentraciją, Konkurencijos tarybos ekspertai rinko informaciją iš sandorio šalių, konkurentų, taip pat konsultavosi su atsakingomis institucijomis. Vertindama sandorio įtaką konkurencijai ir kitas aplinkybes Konkurencijos taryba glaudžiai bendradarbiavo su Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos specialistais, kurie teikė paaiškinimus ir įžvalgas, susijusias su šilumos sektoriumi bei teisinio reguliavimo aspektais.

Konkurencijos taryba pritarė Susijungimų priežiūros grupės išvadai, kad nesant „Gren Lietuvos“ įsipareigojimų, dėl sandorio būtų sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis ir itin apribota konkurencija šilumos gamybos ne šildymo laikotarpiu (gegužės–rugsėjo mėn.) Klaipėdos miesto centrinės šilumos tiekimo sistemos rinkoje.

Reaguodama į preliminarias išvadas, „Gren Lietuva“ kovo 22 d. pateikė įsipareigojimus, kuriais pasiūlė nebeįsigyti „Pramonės energijos“ ir „Miesto energijos“ – šios įmonės bus grąžintos pardavėjui „E energy invest“. Įsipareigojimais, be kita ko, numatyta, kad „Gren Lietuva“ minėtų dviejų įmonių turto ar akcijų neįgis 10 metų, taip pat tokiam pat laikotarpiui nesudarys sutarčių su „Orion Global pet“. 

Padariusi išvadą, kad įvykdyti įsipareigojimai leis išsaugoti veiksmingą konkurenciją šilumos gamybos ne šildymo laikotarpiu (gegužės–rugsėjo mėn.) Klaipėdos miesto centrinės šilumos tiekimo sistemos rinkoje, Konkurencijos taryba davė leidimą minėtam sandoriui. Tik po to, kai bus grąžintos „Pramonės energijos“ ir „Miesto energijos“ akcijos įmonei „E energy invest“ (ar susijusiems ūkio subjektams), „Gren Lietuva“ galės įsigyti 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų ir netiesiogiai per ją perimti dar 5 bendrovių – Kirtimų katilinė, Karlų katilinė, „Akmenės energija“, Šilo katilinė ir „Trakų energija“ – kontrolę.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2023 04 05