BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KARTELIO DALYVĖMS SKIRTOS INDIVIDUALIOS BAUDOS

2022 06 01

Konkurencijos taryba skyrė individualias baudas viešajame pirkime kartelį sudariusioms bendrovėms „Būsto aplinka“ ir „City Service Engineering“.

Tyrimą dėl įmonių veiksmų Vilniaus miesto savivaldybės organizuotame kapinių priežiūros paslaugų viešajame pirkime Konkurencijos taryba atnaujino po Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimo. Teismas patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad 2018 m. minėtame viešajame pirkime dalyvavusios konkurentės „Būsto aplinka“ ir „Naujininkų ūkis“, padedant „City Service Engineering“, sudarė kartelį – susitarė pateikti suderintus komercinius pasiūlymus, įskaitant paslaugų kainas, ir konkurse tik imitavo konkurenciją.

LVAT konstatavo, kad Konkurencijos taryba bendrovei „Naujininkų ūkis“ pagrįstai skyrė 31 000 Eur baudą, tačiau teismas iš dalies patenkino bendrą 381 100 Eur baudą gavusių įmonių „Būsto aplinka“ ir „City Service Engineering“ skundus ir grąžino institucijai spręsti klausimą dėl individualių sankcijų skyrimo, nes tuo metu galiojusio Konkurencijos įstatymo redakcijoje nebuvo numatyta galimybė taikyti pažeidėjoms solidarią atsakomybę.

Atnaujinto tyrimo metu bendrovės pateikė rašytinius paaiškinimus dėl siūlomo baudų individualizavimo ir sutiko sumokėti baudas tokiomis proporcijomis: „Būsto aplinka“ – 70 proc. bendrai taikytinos baudos, o „City Service Engineering“ – 30 proc. bendrai taikytinos baudos. Tokį sutikimą, užkertantį kelią tolesniems ginčams, Konkurencijos taryba įvertino kaip lengvinančią aplinkybę ir galutinai skiriamas baudas sumažino 5 proc. – „Būsto aplinkai“ skyrė 253 430 Eur baudą, „City Service Engineering“ – 108 610 Eur baudą.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2022 06 01