„KAUNO LIFTAI“ TINKAMAI ĮGYVENDINO ĮSIPAREIGOJIMUS
Konkurencijos taryba pripažino, kad „Kauno liftai“ tinkamai įgyvendino įsipareigojimus – pardavė dalį įsigyto verslo ir tokiu būdu atkūrė veiksmingą konkurenciją kėlimo įrenginių techninės priežiūros bei remonto ir keitimo rinkose Lietuvoje.
Konkurencijos taryba 2023 m. liepą davė leidimą bendrovei „Kauno liftai“ vykdyti koncentraciją įsigijus po 100 proc. įmonių „Baltijos liftai“ ir „Šiaulių liftas“ akcijų, tačiau su prisiimtais įsipareigojimais – tretiesiems asmenims perleisti „Baltijos liftų“ ir „Šiaulių lifto“ kėlimo įrenginių priežiūros ir (ar) remonto paslaugų sutartis Panevėžio, Utenos ir Kauno apskrityse, taip pat – „Kauno liftų“ prižiūrimų senesnių nei 25 m. įrenginių priežiūrą ir ne savo instaliuotų liftų keitimą Vilniaus apskrityje.
Kaip „Kauno liftai“ vykdė minėtus įsipareigojimus, prižiūrėjo patikėtinio komanda, kuri teikė Konkurencijos tarybai nuomonę bei vertinimą apie perleidžiamo verslo pirkėjų kandidatūras ir kitas įsipareigojimų įgyvendinimo sąlygas, stebėjo derybų su potencialiu pirkėju procesą.
Įvertinusi patikėtinio teiktas ataskaitas bei kitą informaciją, Konkurencijos taryba priėjo išvadą, kad „Kauno liftai“ tinkamai įgyvendino įsipareigojimus: perleido numatytą verslo dalį pirkėjai – bendrovei „Paradis“. Pastaroji perėmė iš „Baltijos liftų“, „Šiaulių lifto“ ir „Kauno liftų“ atskirtas turto, teisių ir įsipareigojimų dalis, kurių pagrindu buvo įkurtos dvi naujos bendrovės „Šiaurės projektas“ ir „Sostinės projektas“.
Priminsime, kad Konkurencijos taryba 2022 m. gegužę nusprendė savo iniciatyva taikyti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įpareigojo „Kauno liftus“ pateikti pranešimą apie 2021 m. gegužę įvykdytą sandorį, kai buvo įsigyta po 100 proc. įmonių „Baltijos liftai“ ir „Šiaulių liftas“ akcijų. Kadangi minėtų bendrovių suminės bendrosios pajamos 2020 m. neviršijo 20 mln. Eur ribos, numatytos Konkurencijos įstatyme, „Kauno liftai“ neprivalėjo pranešti apie numatomą vykdyti koncentraciją ir gauti Konkurencijos tarybos leidimą.