BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA ATSISAKĖ TENKINTI „INREAL“ PRAŠYMĄ

2023 02 08

Konkurencijos taryba atsisakė tenkinti bendrovės „Inreal“ prašymą atidėti jai už draudžiamą susitarimą skirtos baudos sumokėjimo terminą.

„Inreal“ buvo skirta 124 660 Eur bauda už Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pažeidimą, kai su kitomis nekilnojamojo turto agentūromis ir jas vienijančia asociacija susitarė nevilioti vienos kitų klientų bei brokerių ir taip apribojo tarpusavio konkurenciją.

Bendrovė šį nutarimą apskundė teismui ir kreipėsi į Konkurencijos tarybą prašydama atidėti jai skirtos baudos sumokėjimo terminą iki įsiteisės galutinis teismų sprendimas arba bent jau iki 6 mėnesių. „Inreal“ nurodė, kad, jeigu sumokėtų skirtą baudą per tris mėnesius, kaip numatyta Konkurencijos įstatyme, būtų apsunkintos jos galimybės vykdyti prisiimtus įsipareigojimus, o tai pažeistų ir kitų bendrovės kreditorių teises bei teisėtus interesus.

„Inreal“ prašymą išnagrinėjusi Konkurencijos taryba konstatavo, kad neturi teisės atidėti baudos mokėjimo termino, nes net ir institucijos nutarimą teismui apskundęs ūkio subjektas privalo sumokėti baudą, o Konkurencijos taryba gali nesikreipti į antstolį dėl priverstinio baudos išieškojimo tik gavusi finansų įstaigos suteiktą garantiją ar laidavimo draudimą, kurie padengtų finansinės sankcijos sumą.

Kadangi „Inreal“ nepateikė finansinės garantijos ar laidavimo draudimo dokumentų, Konkurencijos taryba atsisakė tenkinti prašymą atidėti baudos sumokėjimo terminą. Bendrovė gali kreiptis į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir prašyti stabdyti priverstinį baudos bei palūkanų išieškojimą.

Konkurencijos tarybos nutarimas gali būti skundžiamas teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo institucijos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2023 04 07