BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA KVIEČIA PASIDALINTI AKTUALIAIS KLAUSIMAIS DĖL ASOCIACIJŲ VEIKLOS

Konkurencijos taryba, siekdama išsiaiškinti su kokiomis problemomis ir iššūkiais, laikydamiesi konkurencijos taisyklių, susiduria verslo atstovai bei norėdama atnaujinti rekomendacijas, kaip nepažeisti konkurencijos teisės reikalavimų asociacijų veikloje, kviečia visus suinteresuotus asmenis pateikti savo klausimus institucijai.

Siekdama didinti supratimą apie konkurencijos taisykles, Konkurencijos taryba kreipiasi į asociacijas ir ragina pasidalinti lūkesčiais, kokios rekomendacijos būtų aktualios vykdant kasdienę asociacijų veiklą. Surinkusi verslo atstovų nuomones ir susipažinusi su keliamomis problemomis, institucija pateiks atitinkamas rekomendacijas. Jų tikslas – padėti asociacijoms bei jų nariams geriau suprasti Konkurencijos įstatymo (KĮ) reikalavimus, įsivertinti, kokie veiksmai kelia konkurencijos ribojimo riziką, paskatinti rūpintis konkurencijos teisės pažeidimų prevencija.

Pastaraisiais metais nustatyti KĮ pažeidimai, susiję su asociacijų veikla, tik patvirtina, jog klausimai dėl rizikos pažeisti konkurencijos teisės normas tampa itin aktualūs ir reikšmingi, konkuruojančioms įmonėms susibūrus į asociacijas.

Konkurencijos taryba klausimų laukia ir iš valdžios įstaigų, kurios siekia geriau suprasti, kaip bendraujant su asociacijomis nesudaryti palankių sąlygų konkurenciją ribojantiems susitarimams.

Institucija prašo asociacijas ir kitas suinteresuotas šalis pateikti klausimus, kylančius dėl asociacijų veiklos, ar nurodyti su KĮ nuostatų taikymu susijusias problemas el. paštu Ugne.Spuriene@kt.gov.lt iki 2024 m. kovo 1 d.

Konkurencijos tarybos anksčiau parengtos gairės asociacijų veiklos klausimais:

Atnaujinta: 2024 01 30