BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NAGRINĖS NAUJIENŲ PORTALŲ SANDORĮ

Konkurencijos taryba 2024 m. gegužės 15 d.  gavo Estijos bendrovės „Ekspress Grupp“, valdančios naujienų portalą delfi.lt, pranešimą apie koncentraciją jai įsigijus 100 proc. įmonės „Lrytas“ akcijų.

2023 m. gruodžio 21 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad „Ekspress Grupp“ pažeidė Konkurencijos įstatymą, nes nepranešusi institucijai ir negavusi jos leidimo įsigijo įmonę „Lrytas“, kuri valdo naujienų portalą lrytas.lt. Estijos įmonei buvo skirta 140 460 Eur bauda, ji taip pat įpareigota ne vėliau kaip per 2 mėnesius nutraukti pažeidimą arba atkurti ankstesnę padėtį ar pašalinti pažeidimo pasekmes.

2024 m. vasario mėnesį Konkurencijos taryba, įvertinusi „Ekspress Grupp“ pateiktus argumentus dėl pranešimo apimties ir sudėtingumo, papildomo laiko bei veiksmų poreikio, atidėjo pranešimo apie koncentraciją pateikimo terminą iki 2024 m. kovo 22 d. Vėliau institucija teikė pastabas bendrovei dėl pranešime apie koncentraciją privalomos nurodyti informacijos apimties, argumentų ir juos pagrindžiančių įrodymų.

Reikalavimus atitinkantį pranešimą apie koncentraciją bendrovei „Ekspress Grupp“ įsigijus įmonę „Lrytas“ Konkurencijos taryba gavo šių metų gegužės 15 d. Institucija nagrinės sandorio šalių pateiktą informaciją, rinks duomenis iš kitų rinkos dalyvių ir vertins, ar minėtu sandoriu nebuvo sustiprinta dominuojanti padėtis arba apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Primename, jog rinkos dalyviai per 10 darbo dienų nuo pranešimo priėmimo turi teisę pateikti Konkurencijos tarybai savo argumentuotas nuomones dėl koncentracijos.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2024 05 20