BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NENAGRINĖS GINČO TARP PREKYBOS TINKLO „LIDL“ IR TIEKĖJO

Konkurencijos taryba nusprendė nepradėti tyrimo dėl bendrovės „Lidl Lietuva“ veiksmų, nes tarp tiekėjo ir prekybos tinklo kilusį ginčą daug efektyviau išspręstų teismas.

Į instituciją kreipėsi „Representus“ ir prašė atlikti tyrimą dėl prekybos tinklą valdančios bendrovės vykdomos galimai nesąžiningos prekybos praktikos, kai „Lidl Lietuva“ esą vienašališkai pakeitė esmines pirkimo–pardavimo sutarties sąlygas ir atsisakė iš tiekėjo įsigyti apie 136 000 kg druskos. Pareiškėjas nurodė, kad su prekybos tinklu susitarė tiek dėl konkretaus druskos užsakymo kiekio, tiek dėl prekės pakuotės, tačiau, kai užsakymas buvo paruoštas, „Lidl Lietuva“ atsisakė jį priimti. Tokį sprendimą prekybos tinklas grindė standartine savo verslo praktika, pagal kurią prekės yra pristatomos pagal tinklo poreikį, t. y.  prekės iš tiekėjų yra priimamos ne visos iš karto, o palaipsniui.

Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi tiek tiekėjo, tiek prekybos bendrovės argumentus, padarė išvadą, kad šalys skirtingai aiškina susiklosčiusius santykius, todėl kyla abejonė, ar apskritai minėtu atveju buvo susitarta dėl esminių tiekimo sąlygų. Tokį ginčą dėl civilinių (sutartinių) santykių, institucijos vertinimu, efektyviausiai išspręstų bendrosios kompetencijos teismas, todėl nuspręsta tyrimo nepradėti.

Sprendimas atsisakyti pradėti tyrimą nereiškia, kad didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių sprendimai ar kitokie veiksmai negali pažeisti Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo reikalavimų, taip pat – neriboja pareiškėjo teisių kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo.

Konkurencijos tarybos nutarimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2022 11 23