BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NEPRADĖS TYRIMO DĖL APLINKOS MINISTRO PATVIRTINTO APRAŠO

2021 06 16

Konkurencijos taryba netirs, ar aplinkos ministro patvirtintas gamintojų ir importuotojų, tiekiančių elektros ir elektroninę įrangą, pakuotes, rinkų dalių nustatymo tvarkos aprašas neprieštarauja Konkurencijos įstatymo reikalavimams.

2020 m. spalį į Konkurencijos tarybą kreipėsi VšĮ „Žaliasis taškas“ ir prašė pradėti tyrimą dėl 2012 m. aplinkos ministro įsakymu patvirtinto Gamintojų ir importuotojų, kurie Lietuvos Respublikos vidaus rinkai tiekia elektros ir elektroninę įrangą, pakuotes, padangas, užimamos rinkos dalies nustatymo tvarkos aprašo atitikties Konkurencijos įstatymo reikalavimams. Pareiškėjos teigimu, apraše įtvirtinta gamintojų ir importuotojų organizacijų rinkos dalių apskaičiavimo tvarka esą neužtikrina sąžiningos konkurencijos laisvės, nes vienoms organizacijoms sudaro palankesnes sąlygas nei kitoms, kurias atitinkamai diskriminuoja. Pavyzdžiui, jeigu gamintojai ir importuotojai patiekė į rinką 10 proc. viso plastiko, tačiau pakuočių atliekų tvarkymą pavedė organizacijai, užimančiai 50 proc. rinkos dalį, ši turi finansuoti 40 proc. daugiau plastiko tvarkymo, negu priklauso.

Konkurencijos taryba išsiaiškino, kad Aplinkos ministerija, atsižvelgusi į ūkio subjektų, taip pat – ir „Žaliojo taško“ pasiūlymus, parengė aprašo pakeitimo projektą, pagal kurį numatoma organizacijų užimamą ir finansuojamą rinkos dalį apskaičiuoti atskirai pagal kiekvieną pakuotės rūšį. Kadangi artimiausiu metu tikimasi šiuos aprašo pakeitimus suderinti ir priimti, Konkurencijos taryba mano, kad tokiu būdu skundžiama situacija būtų išspręsta greičiau ir efektyviau nei vykdant tyrimą.

Įvertinusi visas aplinkybes Konkurencijos taryba nusprendė nepradėti tyrimo, nes šis neatitiktų institucijos veiklos prioriteto – pagal jį didžiausią strateginę reikšmę turi tyrimai dėl galimų pažeidimų, kuriuos Konkurencijos taryba gali ištirti ir nutraukti efektyviau nei kitos institucijos.

Nutarimas per vieną mėnesį nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2021 07 15