BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NEPRADĖS TYRIMO DĖL POLICIJOS VEIKSMŲ

Konkurencijos taryba nusprendė nepradėti tyrimo pagal vienos įmonės skundą dėl Vilniaus apskrities policijos pareigūnų veiksmų.

Į instituciją kreipėsi bendrovės „Merinesta“ vadovas, prašydamas atlikti tyrimą dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų veiksmų, kuriais esą ribojama konkurencija. „Merinestos“ vadovas nurodė, kad įmonės darbuotojams 2021 m. balandžio 8–26 dienomis buvo surašyti 38 administracinių nusižengimų protokolai už kelio ženklo, kuriuo draudžiamas krovininių automobilių eismas, pažeidimą. Du protokolai buvo surašyti ir pačiam vadovui už tai, kad neva nepateikė policijai informacijos, kas vairavo krovininius automobilius, nors jis tvirtino tokią informaciją pareigūnams teikęs.

„Merinestos“ vadovo nuomone, policija nepagrįstai taiko atsakomybę tiek jam, tiek darbuotojams ir tokiais veiksmais riboja konkurenciją, nes kitų konkuruojančių įmonių vairuotojams, važiuojantiems analogišku maršrutu, atsakomybė nėra taikoma.

Konkurencijos įstatyme viešojo administravimo subjektams yra nustatyta pareiga užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę vykdant jiems pavestus uždavinius, susijusius su ūkinės veiklos reguliavimu. Konkurencijos tarybos vertinimu, policijos pareigūnų veiksmai, susiję su administracinių nusižengimų protokolų surašymu už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, nėra ūkinės veiklos reguliavimas. Atsižvelgusi į tai, Konkurencijos taryba atsisakė pradėti tyrimą.

Nutarimas gali būti skundžiamas teismui per mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo Konkurencijos tarybos svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2023 03 07