BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NETENKINO KOSMETIKOS GAMINTOJOS PRAŠYMO DĖL BAUDOS MOKĖJIMO

2023 11 09

Konkurencijos taryba netenkino bendrovės „Oda LT“ prašymo leisti jai dalimis mokėti baudą, paskirtą už draudžiamą susitarimą.

Bendrovei „Oda LT“ 163 020 Eur dydžio bauda buvo skirta už Konkurencijos įstatymo pažeidimą, kai su šešiomis odos priežiūros priemones platinančiomis įmonėmis susitarė vartotojams nepardavinėti „Odos LT“ produkcijos mažesnėmis nei gamintojos nurodytomis kainomis.

„Oda LT“ šį nutarimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kurio taip pat prašė sustabdyti baudos mokėjimą iki bylos išnagrinėjimo. Tokį prašymą pirmosios instancijos teismas atmetė, tačiau ginčas dėl baudos mokėjimo nagrinėjamas Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

Bendrovė į valstybės biudžetą yra sumokėjusi tik 13 020 Eur baudos dalį, o likusios 150 000 Eur dalies mokėjimą paprašė Konkurencijos tarybos išdėstyti per vienerius metus, nes visos baudos mokėjimas neigiamai paveiktų įmonės finansinę padėtį.

Konkurencijos taryba konstatavo, kad neturi teisės baudos mokėjimą išdėstyti, kaip prašo „Oda LT“, nes pagal Konkurencijos įstatymą nutarimo apskundimo atveju nesikreipti į antstolį dėl priverstinio baudos išieškojimo institucija gali tik gavusi finansų įstaigos suteiktą garantiją ar laidavimo draudimą, kurie padengtų finansinės sankcijos sumą, arba teismui pritaikius reikalavimo užtikrinimo priemones.

Kol kas institucija nėra gavusi finansų įstaigos „Odai LT“ suteiktos garantijos ar laidavimo draudimo, užtikrinančio 150 000 Eur baudos, kurios mokėjimo terminas pasibaigė šių metų spalio 27 d., dalies sumokėjimą.

Kitos penkios odos priežiūros priemones platinančios įmonės skirtas baudas sumokėjo, viena bendrovė nuo finansinės sankcijos buvo atleista, nes pirmoji pranešė Konkurencijos tarybai apie susitarimą.

Konkurencijos tarybos nutarimas gali būti skundžiamas teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo institucijos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2023 11 09