BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NETENKINO NT AGENTŪROS PRAŠYMO

2023 03 21

Konkurencijos taryba atsisakė tenkinti mažosios bendrijos „Juda NT“ prašymą atidėti jai už draudžiamą susitarimą skirtos baudos sumokėjimo terminą.

„Judai NT“ buvo skirta 11 220 Eur bauda už Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pažeidimą, kai su kitomis nekilnojamojo turto agentūromis ir jas vienijančia asociacija susitarė nevilioti vienos kitų klientų bei brokerių ir taip apribojo tarpusavio konkurenciją.

Bendrija  šį nutarimą apskundė teismui ir kreipėsi į Konkurencijos tarybą prašydama atidėti jai skirtos baudos sumokėjimo terminą iki 6 mėnesių, o pasibaigus mokėjimo terminui, nesikreipti į antstolį dėl priverstinio baudos išieškojimo. „Juda NT“ nurodė, kad ji negali sumokėti paskirtos baudos per 3 mėnesius, kaip numatyta Konkurencijos įstatyme, o neatidėjus mokėjimo termino įmonei kils reali grėsmė bankrutuoti.

„Judos NT“ prašymą išnagrinėjusi Konkurencijos taryba konstatavo, kad neturi teisės atidėti baudos mokėjimo termino, nes institucijos nutarimą teismui apskundęs ūkio subjektas privalo sumokėti baudą. Nesikreipti į antstolį dėl priverstinio baudos išieškojimo Konkurencijos taryba gali tik gavusi finansų įstaigos suteiktą garantiją ar laidavimo draudimą, kurie padengtų finansinės sankcijos sumą arba teismui pritaikius reikalavimo užtikrinimo priemones.

Kadangi „Juda NT“ nepateikė finansinės garantijos ar laidavimo draudimo dokumentų, Konkurencijos taryba atsisakė tenkinti prašymą atidėti baudos sumokėjimo terminą.

Konkurencijos tarybos nutarimas gali būti skundžiamas teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo institucijos interneto svetainėje dienos.

Šių metų vasarį Konkurencijos taryba dėl minėtų priežasčių atsisakė tenkinti ir bendrovės „Inreal“ prašymą atidėti baudos sumokėjimo terminą. Nekilnojamojo turto agentūros ir jas vienijanti asociacija už draudžiamą susitarimą skirtas finansines sankcijas (iš viso – beveik 1 mln. Eur) į valstybės biudžetą turi sumokėti iki kovo 29 d.

Atnaujinta: 2023 04 07