Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA NUTRAUKĖ TYRIMĄ DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS SPRENDIMŲ

viešieji.jpg

Konkurencijos taryba nutraukė tyrimą dėl krašto apsaugos ministro sprendimų nustačiusi, kad valstybinei įmonei „Infostruktūra“ suteikta išimtinė teisė teikti saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo (SVDPT) paslaugas įtvirtinta įstatyme, ir kad kiti rinkos dalyviai tokių paslaugų negalėtų teikti dėl esamo teisinio reguliavimo.

Tyrimas buvo pradėtas 2018 m. liepos 31 d., gavus pareiškėjų – UAB „Blue Bridge“, UAB „Baltnetos komunikacijos“ ir asociacijos „Infobalt“ – pateiktą informaciją. Remdamasi gautais duomenimis, Konkurencijos taryba aiškinosi, ar krašto apsaugos ministro įsakymai bei kiti sprendimai, kuriais be konkurso ar kitos konkurencingos procedūros „Infostruktūrai“ buvo pavesta teikti SVDPT paslaugas, galėjo pažeisti Konkurencijos įstatymą.

Tyrimo metu Konkurencijos taryba nustatė, kad Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymas suteikia teisę valdyti SVDPT paslaugas tik tam tikriems subjektams, t. y. tik valstybės ar savivaldybės valdomoms įmonėms. Kadangi, vadovaujantis įstatymu, privatūs rinkos dalyviai, įskaitant ir pareiškėjus, neatitinka aukščiau nurodyto kriterijaus, pripažinta, kad privatus verslas SVDPT valdyti negalėtų.

Be to, išsiaiškinta, kad nuo 2019 m. liepos 1 d. įsigalioja valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pakeitimai, numatantys konkrečius kriterijus įstaigoms, kurios priskiriamos saugaus tinklo naudotojams, ir įtvirtinantys, kad saugųjį tinklą tvarkys krašto apsaugos ministro įgaliota valstybės įstaiga.

„Tiek esamu, tiek nuo 2019 m. liepos 1 d. įsigaliosiančiu teisiniu reglamentavimu įstatymų leidėjas yra išreiškęs valią nacionalinio saugumo tikslais SVDPT valdymą palikti valstybės žinioje. Taigi, įstatymai nepalieka erdvės konkurencijai dėl SVDPT paslaugų teikimo ir galimas konkurencijos ribojimas šiuo atveju yra tiesiogiai nulemtas įstatymų. Konkurencijos taryba tyrimo metu nenustatė, kad pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą į SVDPT paslaugų apimtį yra įtrauktos paslaugos, kurios visiškai nesusijusios su poreikiu užtikrinti nacionalinį saugumą“, - rašoma nutarime.

Vis dėlto, ateityje kilus abejonių, kad į SVDPT įtraukiamos paslaugos, kurios akivaizdžiai nesusijusios su nacionalinio saugumo užtikrinimu, arba paaiškėjus kitokiems su SVDPT susijusiems konkurencijos ribojimams ar aplinkybėms, Konkurencijos taryba galės atnaujinti nutrauktą tyrimą.