BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA PRADĖJO TYRIMĄ DĖL GALIMAI KLAIDINANČIOS UAB „KOMEKSIMAS“ REKLAMOS

2012 10 17

Konkurencijos tarybos dėmesį patraukė internetiniame žinių portale www.delfi.lt pasirodęs straipsnis „Internetinėje parduotuvėje – nuolaidos nuo dvigubai pakeltų kainų“ (straipsnį galite rasti čia) kuriame nurodoma, kad internetinėje parduotuvėje www.b-a.lt vartotojams siūlomos prekės už tam tikrą kainą, pastarąją lyginant su atitinkamų prekių rinkos kaina arba buvusia kaina.

Siekdama įvertinti susiklosčiusią situaciją, Konkurencijos taryba dėl reklamoje skelbiamų duomenų kreipėsi į UAB „KOMEKSIMAS“, kuri vykdo elektroninę prekybą internetinėje parduotuvėje www.b-a.lt. Iš gautos informacijos matyti, kad internetinėje parduotuvėje savų prekių kainos buvo lyginamos su prekės rinkos kaina bei buvusia kaina, kurios galimai neatitiko tikrovės.

Atsižvelgus į šias aplinkybes, vadovaudamasi Reklamos įstatymu, Konkurencijos taryba nutarė ištirti, ar UAB „KOMEKSIMAS“ reklama internetinėje parduotuvėje www.b-a.lt gali turėti klaidinančios reklamos požymių.

Tyrimo pradėjimas rodo, kad yra pagrindo įtarti galimą pažeidimą, tačiau tai dar nereiškia, kad toks pažeidimas egzistuoja.

Pastaba

Reklamos įstatymo 2 straipsnio 4 dalyje nurodyta, kad klaidinančia reklama laikoma reklama, kuri bet kokiu būdu, įskaitant ir jos pateikimo būdą, klaidina arba gali suklaidinti asmenis, kuriems ji skirta arba kuriuos ji pasiekia, ir kuri dėl savo klaidinančio pobūdžio gali paveikti jų ekonominį elgesį arba kuri dėl šių priežasčių pakenkia ar gali pakenkti kito asmens galimybėms konkuruoti.

 

Komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 22