Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA: PREKYBININKAI NUOLAIDAS TURI TAIKYTI SAVARANKIŠKAI

photo-1417976737285-aea15c203d4a (640x427).jpg

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodė pranešimas apie Kauno centrinio turgaus iniciatyvą skatinti prekybininkus vieningai nustatyti prekių nuolaidas.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį, kad konkurencijos teisė nedraudžia vykdyti akcijų ar taikyti nuolaidų. Priešingai – nuolaidos ar įvairios akcijos padeda vartotojams sutaupyti ir įsigyti prekių pigiau. Svarbu tai, kad prekybininkai prekių kainas ir taikomas nuolaidas nustatytų savarankiškai ir laisva valia, nederindami veiksmų su konkurentais. Kauno centrinis turgus gali nebent nurodyti minimalų turguje vartotojams taikomos nuolaidos dydį, tačiau kiekvieno prekybininko galimybė nustatyti konkretų – ir galimai didesnį – nuolaidos dydį ir savo parduodamos prekės kainą privalo išlikti.

Smulkusis verslas ženkliai prisideda prie valstybės ekonominio augimo, o galimybė savarankiškai nuspręsti dėl savo veiksmų rinkoje – viena pagrindinių sąžiningos konkurencijos formų. Primename, kad  Lietuvoje veikia laisvos rinkos principai – tai reiškia, kad nei valstybė, nei privačios bendrovės neturėtų skatinti rinkos dalyvių sudaryti susitarimų dėl konkrečių kainų ar nuolaidų nustatymo, ar tarpininkauti juos sudarant. Konkrečių nuolaidų derinimas nėra naudingas abiem pusėms: prekybininkai praranda laisvę vykdyti verslą savarankiškai ir taip laimėti konkurencinėje kovoje, o pirkėjai – įsigyti prekių pigiau

Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Šiemet Lietuvos vyriausias administracinis teismas patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė Lietuvos kelionių agentūrų ir sistemos administratoriaus E-TURAS dalyvavimą kartelyje. Teismas pažymėjo, kad įmonės, žinojusios apie nuolaidos ribojimą internetu parduodamoms kelionėms, bet ir toliau naudojusios sistemą bei nebyliai pritardamos tokiai iniciatyvai, pažeidė konkurencijos teisę

Konkurencijos taryba pažymi, kad bendrovių susitarimus, kuriais nustatomos kainų nuolaidos, draudžia Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 5 straipsnio 1 dalis.