BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA PRIĖMĖ SPRENDIMUS DĖL BAUDŲ, PASKIRTŲ NEKILNOJAMOJO TURTO AGENTŪROMS

Konkurencijos taryba nusprendė nesikreipti į antstolius dėl bendrovėms „Apus turtas“ ir „Inreal“ skirtų baudų priverstinio išieškojimo, nes gavo bankų garantijas, patvirtinančias, kad finansinės sankcijos bus sumokėtos. Kadangi dar 11 agentūrų baudų nesumokėjo ir finansinių garantijų nepateikė, dėl joms skirtų baudų ir palūkanų išieškojimo kreiptasi į antstolius.

2022 m. gruodžio 29 d. Konkurencijos taryba paskelbė, kad Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija ir jos 39 narės susitarė nevilioti vienos kitų klientų bei brokerių ir taip apribojo tarpusavio konkurenciją. Už Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pažeidimą iš viso buvo skirta 969 060 Eur baudų.

Šių metų kovo 29 d. baigėsi Konkurencijos įstatyme numatytas trijų mėnesių terminas, per kurį pažeidėjos turėjo į valstybės biudžetą sumokėti baudas už konkurenciją ribojantį susitarimą, nepaisant to, ar nutarimą apskundė teismui. Per šį terminą asociacija ir 21 įmonė baudas sumokėjo, dvi bendrovės – „Apus turtas“ ir „Inreal“ – pateikė bankų garantijas, likusios agentūros finansinių sankcijų neįvykdė.

Konkurencijos įstatyme numatyta, kad Konkurencijos taryba priima sprendimą nesikreipti į antstolį dėl priverstinio baudos išieškojimo bylinėjimosi teisme laikotarpiu, kai institucijos nutarimas, kuriuo paskirta bauda, apskundžiamas teismui ir pažeidėja pateikia finansų įstaigos suteikiamą finansinę garantiją ir (arba) draudimo įmonės laidavimo draudimą, kurie padengtų paskirtos baudos sumą. Kadangi „Apus turtas“ ir „Inreal“ pateikė banko garantijas, kad baudos bus sumokėtos, Konkurencijos taryba nusprendė nesikreipti į antstolius dėl priverstinio baudų išieškojimo.

Vienuolika agentūrų – „Augida“, „Hausa“, „Juda NT“, „Laurus Real Estate“, „Namelita“, NT paslaugų centras, „Oberstata“, „Proreal Invest“, „Rebesta“, „Renatos namai“, „Rezidentas“ – per numatytą terminą paskirtų baudų nesumokėjo ir nepateikė finansinių garantijų, todėl Konkurencijos taryba nusprendė baudų bei palūkanų išieškojimą perduoti vykdyti antstoliams. Dar vienai baudos nesumokėjusiai pažeidėjai institucija pateikė finansinį reikalavimą bankroto byloje.

Vadovaujantis Konkurencijos įstatymu, šie institucijos nutarimai neskundžiami. 

Vykstant bylinėjimosi procesui palūkanos nuo Konkurencijos tarybos skirtų, bet, pateikus banko garantijas, nesumokėtų baudų, nėra skaičiuojamos. Teismui patvirtinus ar pakeitus Konkurencijos tarybos nutarimą ir ūkio subjektams neįvykdžius priimto teismo sprendimo, Konkurencijos taryba galės įgyvendinti savo reikalavimo teisę pagal garantijas, atsižvelgdama į atitinkamą teismo sprendimą.

Atnaujinta: 2023 04 07