Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA PRIVERSTA STABDYTI UAB „LUKOIL BALTIJA“ BYLOS NAGRINĖJIMĄ

2013 12 16

Vilniaus apygardos administracinis teismas (toliau – „VAAT“) 2013 m. gruodžio 12 d. nutartimi uždraudė Konkurencijos tarybai atlikti veiksmus Konkurencijos tarybos byloje, kurioje nagrinėjamas galimas UAB „Lukoil Baltija“ Konkurencijos įstatymo pažeidimas įgyvendinus koncentraciją (įgijus 16 degalinių kontrolę) be Konkurencijos tarybos leidimo.

„Gerbiu VAAT sprendimą, tačiau kaip tyrimą atliekančios institucijos vadovas, manau, kad draudimas tęsti bylos nagrinėjimą gali sukurti neigiamą precedentą, kuris taps rimtu kliuviniu visoms verslo priežiūrą atliekančioms institucijoms. Neabejotinai, artimiausiu metu VAAT nutartį skųsime Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Nekart viešai kartojau, kad Konkurencijos tarybos atliekamas tyrimas dar nereiškia, kad pažeidimas egzistuoja. Tačiau tik užbaigdama bylą iki galo Konkurencijos taryba gali išsiaiškinti – būta ar nebūta pažeidimo. Gerbdami VAAT sprendimą, mes esame priversti stabdyti bylą dėl UAB „Lukoil Baltija“ veiksmų, o tai reiškia, jog šią savaitę numatytas viešas bylos nagrinėjimas neįvyks. Vis dėlto su tokiu teismo sprendimu negalime sutikti ir sieksime, kad draudimas tirti galimą pažeidimą būtų panaikintas.“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Teismo nurodymu, draudimas tęsti bylos nagrinėjimą galioja tol, kol įsiteisės teismo sprendimas administracinėje byloje pagal UAB „Lukoil Baltija“ skundą dėl Konkurencijos tarybos sprendimų, kuriais Konkurencijos taryba netenkino kelių UAB „Lukoil Baltija“ procedūrinio pobūdžio prašymų. Šiuos prašymus ir juose nurodytus argumentus Konkurencijos taryba būtų galėjusi išnagrinėti posėdžio metu. Tačiau šis posėdis neįvyks dėl minėtos VAAT nutarties.

Atstovė viešiesiems ryšiams