BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA RAGINA VERSLĄ BŪTI VIENU ŽINGSNIU PRIEKYJE

2018 04 27

Nuo koncentracijų priežiūros iki asmeninės vadovų atsakomybės už bendrovių sudarytus kartelius – šie ir kiti aktualūs konkurencijos klausimai aptarti Vilniuje vykusioje advokatų kontoros „TGS Baltic“ ir Konkurencijos tarybos organizuotoje konferencijoje „Tendencijos ir naujausia praktika“.

Konferenciją pradėjęs Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas apžvelgė praėjusių metų institucijos veiklą ir išskyrė svarbiausius sprendimus bei veiklos kryptis: nuoseklų kompensuojamųjų vaistų sektoriaus reformos vertinimą, nustatytą konkurenciją ribojantį susitarimą tarp jungtinės veiklos sutartį sudariusių stambių statybos bendrovių ir mažmeninės prekybos tinklus valdančių bendrovių „Rimi Lietuva“ bei „Palink“ koncentracijos nagrinėjimą.

Svarbiausius reikalavimus, kurie keliami pranešimui apie koncentraciją, apžvelgė Konkurencijos tarybos Dominuojančių ūkio subjektų ir susijungimų priežiūros skyriaus vedėjos pavaduotoja Ieva Jakubavičienė.

Antroje konferencijos dalyje daug dėmesio skirta asmeninei atsakomybei, kuri gresia įmonių, pripažintų sudarius kartelius, vadovams. Konkurencijos tarybos narė Jolanta Ivanauskienė informavo, kad pernai institucija kreipėsi į teismą dėl 8 įmonių vadovų asmeninės atsakomybės taikymo trijose kartelių bylose, kuriose teismai pripažino Konkurencijos tarybos nustatytus Konkurencijos įstatymo pažeidimus. Tokio kreipimosi galimybę įstatymas numatė 2011 m. Ja pasinaudoti tapo įmanoma 2017 m., pasibaigus teismų procesams atitinkamose kartelių bylose.

Konferencijos pranešimai:

Atnaujinta: 2019 08 16