BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA – TARP PAČIŲ PROFESIONALIAUSIŲ INSTITUCIJŲ PASAULYJE

2015 07 21

Konkurencijos tarybos veikla – ir matoma, ir naudinga. Taip teigia kasmet pasaulio konkurencijos priežiūros institucijų veiklą vertinantis konkurencijos teisės tyrimų centras Global Competition Review (GCR). GCR ekspertai, apibendrinę teisės praktikų nuomones ir šalių pateiktus duomenis, skyrė Lietuvai tris žvaigždutes iš penkių galimų. GCR pažymi akivaizdų Konkurencijos tarybos veiklos progresą ir atkreipia dėmesį į didesnį aktyvumą, drąsą imtis sudėtingų bylų bei veiksmingą konkurencijos kultūros sklaidą. Konkurencijos taryba jau ne pirmąkart patenka tarp profesionaliausių konkurencijos institucijų pasaulyje, tačiau įvertinimas už 2014 m. veiklą yra pats aukščiausias iš visų turėtų.

„Mūsų biudžetas – beveik pats mažiausias, tačiau esame vertinami taip pat gerai kaip ir Izraelio, Kanados, Švedijos ar Šveicarijos institucijos. Tai liudija, kad pas mus dirba puikūs konkurencijos teisės žinovai. Esame išsikėlę aiškią misiją – saugoti veiksmingą konkurenciją vartotojų gerovei – ir kryptingai ją įgyvendiname. Mūsų veiklos efektyvumo rodikliai tą patvirtina: vienas į Konkurencijos tarybą 2014 m. investuotas euras atsipirko septyneriopai.“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

GCR tyrėjų nuomone, visų institucijų darbo kokybė labiausiai priklauso nuo darbuotojų skaičiaus ir biudžeto dydžio, tačiau tarptautinės teisininkų bendruomenės vertinimus taip pat lemia tyrimų ir konkurencijos kultūros sklaidos kokybė, atliekamų tyrimų trukmė, teismuose laimėtų bylų skaičius ir kiti faktoriai.

GCR turimais duomenimis, Konkurencijos taryba, nepaisant to, kad yra viena mažiausių pasaulyje, yra tarp greičiausiai kartelinius susitarimus bei pranešimus apie koncentracijas nagrinėjančių institucijų, 2014 m. ypač išsiskyrusi ir veiksminga konkurencijos kultūros sklaida.

Visas Global Competition Review reitingas bei šalių apžvalga yra skelbiama Konkurencijos tarybos svetainės skiltyje Veikla/Veiklos vertinimas.

Atnaujinta: 2016 09 27