BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA TIRIA KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ RINKĄ

2015 05 19

Šiandien Konkurencijos taryba pradėjo kompensuojamųjų vaistinių preparatų rinkos tyrimą.

„Šiuo rinkos tyrimu, pirmiausia, siekiame išsiaiškinti, ar šiuo metu galiojantys vaistų įtraukimo į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną apribojimai yra pagrįsti, ar yra sudarytos visos prielaidos veiksmingai konkurencijai.“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Kompensuojamųjų vaistinių preparatų rinka yra labai svarbi vartotojams, todėl svarbiausi rinkos tyrimo tikslai – įvertinti reguliavimo nuostatų poveikį rinkai, atlikti ir išsamią kompensuojamųjų vaistinių preparatų rinkos analizę, identifikuoti galimai joje egzistuojančias konkurencijos problemas ir pasiūlyti galimus šių problemų sprendimo ir veiksmingos konkurencijos užtikrinimo būdus.

2013 m. gruodžio 19 d. Konkurencijos taryba baigė rinkos tyrimą dėl lygiagretaus vaistų importo. Konkurencijos tarybos ekspertai tuomet atkreipė Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės dėmesį į tai, kad panaikinus apribojimą lygiagrečiam vaistų importui, Lietuvos gyventojai galėtų kai kuriuos kompensuojamųjų vaistus įsigyti pigiau. Konkurencijos tarybos žiniomis, atsižvelgusi į lygiagretaus vaistų importo rinkos tyrimo išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija jau inicijavo teisės akto, ribojusio vartotojų pasirinkimą ir veiksmingą farmacijos įmonių konkurenciją, pakeitimus.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 08 03