BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBAI – PASAULIO BANKO ĮVERTINIMAS

Konkurencijos tarybos pastangos skatinti viešojo sektoriaus pagarbą konkurencijai sulaukė Pasaulio banko įvertinimo – už sėkmingą konkurencijos kultūros sklaidą Konkurencijos taryba laimėjo pirmąją vietą  Pasaulio banko organizuojamame konkurencijos kultūros sklaidos  konkurse.

Pasaulio banko kartu su tarptautine konkurencijos priežiūros institucijų organizacija ICN rengiamo konkurso tikslas – pasidalinti įdomiausiais visuotinę pagarbą konkurencijai skatinančiais projektais, pasikeisti gerąją patirtimi.  Konkurso dalyviai šiemet varžėsi keturiose kategorijose: „Konkurencija sparčiai augančiose rinkose“; „Konkurencijos kultūros sklaida – vidaus prekybos skatinimo priemonė“; „Pagarbos konkurencijai skatinimas tarp viešojo sektoriaus ir rinkos dalyvių“; „Konkurencijos priežiūros reforma per piliečių ir visuomenės įsitraukimą“.  Konkurencijos taryba, įveikusi 43 dalyvius iš įvairių pasaulio šalių, laimėjo pirmąją vietą kategorijoje „Pagarbos konkurencijai skatinimas tarp viešojo sektoriaus ir rinkos dalyvių“. Šis apdovanojimas, pasak Pasaulio banko atstovų, Lietuvai yra skirtas už visa apimančią ir kryptingą konkurencijos kultūros sklaidos kampaniją. Šios 2014-2015 m. vykdytos kampanijos tikslas – atkreipti žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį į viešojo sektoriaus vykdomus konkurencijos teisės pažeidimus, o taip pat paskatinti viešąjį sektorių gerbti konkurencijos principus.

Savivaldybės ir kitos viešojo administravimo įstaigos ypač dažnai savo konkurenciją ribojančius sprendimus argumentuoja siekiu „apsaugoti vartotojus“.  Deja, šis siekis dažniausiai tėra prastai maskuojama baimė įsileisti konkurenciją ten, kur dešimtmečius „karaliauja“ savos įmonės.  Iš tiesų vartotojai yra „saugomi“  nuo konkurencijos teikiamos naudos, o dažnai tik dotacijų dėka gyvuojančios įmonės – nuo bankroto. 

atsiimdamas apdovanojimą pažymėjo Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Konkurencijos taryba 2014-2015 metais surengė 8 nemokamus seminarus Lietuvos savivaldybėse, parengė atmintines ir Sprendimų poveikio gaires, skelbė įžvalgas spaudoje, organizavo keletą akcijų, kurių metu atkreipė visuomenės ir viešojo sektoriaus dėmesį į konkurenciją ribojančių sprendimų žalą.

Daugiau informacijos apie konkursą – Pasaulio banko svetainėje: http://www.worldbank.org/en/events/2015/10/30/the-2015---2016-competition-advocacy-contest-how-to-build-a-culture-of-competition-for-private-sector-development-and-economic-growth#5

Atnaujinta: 2016 06 10