Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

LEISTA ĮSIGYTI UAB „VMGH“ AKCIJŲ

2005 07 07

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo UAB „Vesiga“ pateiktą pranešimą apie koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „VMTG“ akcijų ir leido vykdyti šią koncentraciją pagal pateiktą pranešimą.

Nustatyta, kad numatoma vykdyti koncentracija keičia koncentracijos laipsnį atitinkamoje padažų ir pagardų rinkoje ir kai kuriuose šios rinkos segmentuose, ypač - majonezo segmente. UAB „Vesiga“, kuri yra žinomos „Daumantų“ produkcijos gamintoja, vykdomą koncentraciją Konkurencijos taryba įvertino kaip horizontalią, kadangi numatoma įsigyti 100 proc. bendrovės „VMTG“, valdančios Vilniaus majonezo gamyklą, akcijų. Nors majonezo pardavimų Lietuvoje dalis, tenkanti koncentracijos dalyviams, po koncentracijos bus didelė, tačiau dėl to nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija atitinkamoje rinkoje. Po koncentracijos kontrolę įgyjantis ūkio subjektas neįgis absoliutaus pranašumo, dėl to papildomų kliūčių, leidžiančių riboti laisvą įėjimą į rinką, nebus sukurta. Majonezo prekyba su ES šalimis vyksta laisvai, dėl įvairių priežasčių didėja asortimento pasirinkimas ir mažėja kainos ne tik majonezo, bet ir padažų bei pagardų rinkoje. Vertindama rinkos raidos tendencijas Konkurencijos taryba pastebėjo didėjantį pasiūlos pakeičiamumą ir nykstančias ribas tarp atskirų segmentų. Be to, ūkio subjektas po koncentracijos negalėtų turėti vienpusės lemiamos įtakos ir dėl stiprių pirkėjų (mažmeninės prekybos tinklų, didmeninės prekybos rinkos dalyvių) poveikio.

2004 m. liepą Konkurencijos taryba buvo leidusi UAB „ZIP3“, susijusiai su bendrove „VMGT“, kurios kontroliavo Vilniaus majonezo gamyklą, vykdyti koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „Vesiga“ akcijų, tačiau šis sandoris neįvyko.

Atstovė viešiesiems ryšiams