BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT IŠ NAUJO NAGRINĖS BYLĄ DĖL KARTELIO DALYVĖMS SOLIDARIAI SKIRTOS BAUDOS

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė atnaujinti bylą ir dar kartą nagrinėti klausimą dėl Konkurencijos tarybos bendrovėms „Jadrana“ ir „Pasvalio melioracija“ solidariai skirtos baudos.

LVAT patenkino Konkurencijos tarybos prašymą, kuriame institucija prašė atnaujinti procesą, akcentuodama būtinybę užtikrinti vienodos administracinių teismų praktikos formavimą. Teismas atsižvelgė į aplinkybę, kad LVAT dviejose su tuo pačiu Konkurencijos tarybos nutarimu susijusiose bylose, kurias Vilniaus apygardos administraciniame teisme nagrinėjo viena teisėja, o ne teisėjų kolegija, priėmė skirtingus sprendimus: vienu atveju (dėl bendrovei „Biržų ranga“ skirtos baudos) buvo pripažinta, kad bylą nagrinėjo neteisėtos sudėties teismas, todėl ji grąžinta pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo, o antru (dėl baudų bendrovėms „Jadrana“ ir „Pasvalio melioracija“) – pirmosios instancijos teismo sprendimas paliktas nepakeistas, be kita ko, pripažinus, kad dėl proceso taisyklių pažeidimo byla nebuvo išspręsta neteisingai.

LVAT nurodė, kad proceso atnaujinimo institutas yra išimtinė procedūra, taikoma tik ypatingais atvejais bylose, užbaigtose įsiteisėjusiu teismo priimtu baigiamuoju aktu, kai siekiama pašalinti tam tikrus akivaizdžius ir esminius pažeidimus, padarytus sprendžiant bylą.

Ginčai teismuose tęsiasi dėl 2019 m. birželį Konkurencijos tarybos paskelbto nutarimo, kuriuo pripažinta, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 m. organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti. Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

Kaip minėta, LVAT 2021 m. balandžio 7 d. buvo palikęs galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo panaikinta Konkurencijos tarybos nutarimo dalis dėl solidariai skirtos 399 200 Eur baudos kartelį sudariusioms bendrovėms „Jadrana“ ir „Pasvalio melioracija“ bei buvo grąžinęs institucijai spręsti klausimą dėl individualios atsakomybės skyrimo. 2021 m. balandžio 28 d. LVAT grąžinus pirmosios instancijos teismui iš naujo nagrinėti bylą dėl bendrovei „Biržų ranga“ skirtos 368 900 Eur baudos pagrįstumo, VAAT rugsėjo 7 d. paskelbė neturėjęs pagrindo sumažinti baudą – galutinį žodį šiame ginče dar turės tarti LVAT.

Bylinėjimosi procesas jau yra baigtas dėl „Panevėžio melioracijai“ skirtos sankcijos – 2020 m. lapkritį LVAT atmetė šios bendrovės apeliacinį skundą ir nesumažino 209 800 Eur baudos.

Atnaujinta: 2021 12 02