Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LVAT: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI ĮPAREIGOJO JONIŠKIO RAJ. SAVIVALDYBĘ ORGANIZUOTI KONKURSĄ DĖL KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO

Šiukšlės.png

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) atmetė Joniškio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) skundą, kuriuo buvo prašoma netaikyti įpareigojimo Savivaldybei konkurencingos procedūros būdu atrinkti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų teikėją.

2012 m. balandžio 26 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad 2010 m. be konkurencingos procedūros sudariusi sutartį su UAB „Joniškio komunalinis ūkis” (toliau – Bendrovė), Savivaldybė užkirto kelią kitoms bendrovėms siūlyti ir teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas Savivaldybės teritorijoje. Konkurencijos taryba įpareigojo Savivaldybę nutraukti su Bendrove sudarytą sutartį ir įvykdyti konkurencingą procedūrą paslaugos teikėjui atrinkti.

Siekdama įvertinti, kaip Savivaldybė įvykdė šį įpareigojimą, 2015 m. Konkurencijos taryba atliko tyrimą. Konkurencijos tarybos ekspertų surinkti duomenys parodė, kad įstatymui prieštaravusią su Bendrove sudarytą sutartį Savivaldybė nutraukė, tačiau neorganizavusi viešojo konkurso ar kitos konkurencingos procedūros, su ta pačia Bendrove sudarė vidaus sandorį. Savivaldybės nuomone, pakeitus sutartį į vidaus sandorį ir apie jį paskelbus viešai, Konkurencijos tarybos įpareigojimas buvo įvykdytas. Nustačiusi, kad tokie Savivaldybės veiksmai prieštarauja sąžiningos konkurencijos principams, Konkurencijos taryba kreipėsi į Šiaulių apygardos administracinį teismą su prašymu įpareigoti Savivaldybę konkurencingos procedūros būdu atrinkti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų teikėją.

LVAT patvirtino, kad Konkurencijos tarybos prašymas įpareigoti Savivaldybę organizuoti konkurencingą procedūrą buvo pagrįstas. Teismo teigimu, Savivaldybei neužtikrinus vienodų sąlygų varžytis dėl paslaugų teikimo, Savivaldybės teritorijoje konkurencija komunalinių atliekų tvarkymo sektoriuje buvo absoliučiai panaikinta. Be to, LVAT pabrėžė, kad Savivaldybė turi įvertinti, ar rinkoje nėra kitų ūkio subjektų, norinčių ir galinčių teikti atitinkamas paslaugas.

Šis teismo sprendimas – tai dar vienas patvirtinimas, kad paslaugų teikėjus savivaldybės turi atrinkti konkurso būdu pagal jų galimybes teikti nepertraukiamas, geros kokybės ir gyventojams prieinamas paslaugas. Net jei savivaldybė yra įsteigusi savo įmonę komunalinių atliekų tvarkymo sektoriuje, tai neatleidžia jos nuo pareigos visiems rinkos dalyviams nustatyti vienodas žaidimo taisykles

 –Jūratė Šovienė, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja

Ši LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.