Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


LVAT NESUMAŽINO KARTELIO DALYVEI SKIRTOS BAUDOS

2021 12 15
T_2.jpg

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) šiandien atmetė „Biržų rangos“ apeliacinį skundą ir nesumažino bendrovei už kartelinį susitarimą Konkurencijos tarybos skirtos 368 900 Eur baudos.

LVAT paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) 2021 m. rugsėjo 7 d. sprendimą, kuriuo konstatuota, kad Konkurencijos taryba tinkamai įvertino faktines Konkurencijos įstatymo pažeidimo aplinkybes bei mastą ir teisėtai nustatė baudos dydį. LVAT paskelbė, kad pirmosios instancijos teismas teisingai įvertino įrodymus ir bylos aplinkybes, jog nebuvo nustatyta jokių pareiškėjos atsakomybę lengvinančių aplinkybių, todėl Konkurencijos taryba neturėjo pagrindo sumažinti skirtos baudos dydžio.

LVAT teisėjų kolegija taip pat nurodė, kad nors „Biržų ranga“ įrodinėjo esanti sunkioje finansinėje padėtyje, pirmosios instancijos teismas teisingai pažymėjo, jog šie argumentai skirti apibrėžti hipotetinei pareiškėjo finansinei  padėčiai ateityje.

„Darydamas konkurencijos teisės pažeidimus, ūkio subjektas turi prisiimti riziką, kad už tokias veikas bus taikomos griežtos sankcijos, turinčios ne tik baudžiamąjį, bet ir atgrasomąjį poveikį, kurios gali itin apsunkinti įmonės veiklą“, – rašoma LVAT sprendime.

Konkurencijos taryba 2019 m. birželį paskelbė, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 m. organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti. Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.