BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

MAISTO PREKIŲ IR GĖRIMŲ TIEKĖJAMS SURENGTI MOKYMAI APIE NESĄŽININGĄ PREKYBOS PRAKTIKĄ

Kaip atpažinti nesąžiningą prekybos praktiką bei kokie prekybos tinklų veiksmai yra draudžiami, – apie tai kalbėta Konkurencijos tarybos surengtuose mokymuose, kuriuose dalyvavo 94 maisto prekių, gėrimų tiekėjai bei juos vienijančių organizacijų nariai.

Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymu (MPĮNVDĮ), kurio priežiūrą atlieka Konkurencijos taryba, siekiama riboti mažmeninės prekybos įmonių rinkos galios panaudojimą ir užtikrinti maisto, gėrimų tiekėjų bei prekybos tinklų interesų pusiausvyrą. Siekdama informuoti tiekėjus, kokie prekybos tinklų veiksmai yra draudžiami jų atžvilgiu ir atsakyti į kylančius klausimus, Konkurencijos taryba jau penktus metus iš eilės organizuoja mokymus.  

Mokymų metu Konkurencijos tarybos Nesąžiningos komercinės veiklos tyrimo grupės ekspertės aptarė MPĮNVDĮ  ir kitų teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias nesąžiningą prekybos praktiką. Pristatė, jog įstatymuose numatyta apsauga taikoma maisto prekių, gėrimų tiekėjams, kurie yra įsisteigę bet kurioje ES ar trečiojoje šalyje ir jų pardavimo pajamos paskutiniais finansiniais metais neviršija 350 mln. Eur. Tuo tarpu draudžiamų veiksmų negali taikyti mažmeninės prekybos įmonės, turinčios didelę rinkos galią, apibrėžiamą pagal teisės aktuose įtvirtintus ploto, parduotuvių skaičiaus ir pajamų kriterijus.

Didžiausias dėmesys buvo skirtas draudžiamų veiksmų, kurių tiekėjų atžvilgiu negali atlikti didieji prekybos tinklai, pristatymui. Ekspertės pasidalino institucijos sukaupta praktika bei pavyzdžiais, priminė apie anksčiau Konkurencijos tarybos parengtas gaires, skirtas padėti atpažinti nesąžiningą prekybos praktiką, bei atsakė į mokymų dalyviams kilusius klausimus.

Tiekėjai, kurie susiduria su nesąžininga prekybos praktika arba turi klausimų dėl  MPĮNVDĮ nuostatų, gali kreiptis į Konkurencijos tarybą el. paštu mazmenine.prekyba@kt.gov.lt arba tel. +370 646 39103. 
 

Atnaujinta: 2023 09 27