BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


 „GAZPROM“ BYLOJE LVAT PADĖJO TAŠKĄ: PAŽEIDIMAS BUVO

Gruodžio 22 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) patvirtino 2014 m. Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo „Gazprom“ (toliau – Bendrovė) buvo skirta daugiau nei 35 mln. Eur bauda. LVAT sutiko su Konkurencijos tarybos išvada, kad Bendrovė sudarė kliūtis AB „Lietuvos energijos gamyba“ savo poreikiams įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų.

2004 m. Konkurencijos taryba leido „Gazprom“ įsigyti AB „Lietuvos dujos“ akcijų su sąlyga, kad Bendrovė nesudarys kliūčių Lietuvos pirkėjams įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų. Gavusi skundą iš AB „Lietuvos energijos gamyba“, 2014 m. Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą. Konkurencijos tarybos ekspertai tyrimo metu nustatė, kad Bendrovės atsisakymas derėtis su AB „Lietuvos energijos gamyba“ dėl gamtinių dujų mainų sutarties 2013-2015 m. pažeidė 2004 m. leidime numatytą koncentracijos vykdymo sąlygą.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį į tai, kad būtent įpareigojimas laikytis koncentracijos vykdymo sąlygos lėmė Konkurencijos tarybos sprendimą leisti „Gazprom“ įsigyti AB „Lietuvos dujos“ akcijų. Šis leidimas numatė aiškią pareigą „Gazprom“ nesudaryti kliūčių Lietuvos pirkėjams savo poreikiams įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų. „Gazprom“ atsisakymas derėtis dėl gamtinių dujų mainų sutarties sutrukdė AB „Lietuvos energijos gamyba“ mažesne kaina įsigyti gamtinių dujų iš alternatyvaus gamtinių dujų tiekėjo, o dėl brangesnių „Gazprom“ gamtinių dujų galėjo didėti AB „Lietuvos energijos gamyba“ gaminamos elektros ir šilumos energijos kaina.

Bendrovė 2014 m. Konkurencijos tarybos sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kuris skundą atmetė. Vėliau sprendimą Bendrovė apskundė ir LVAT.

Išnagrinėjęs skundą, LVAT pažymėjo, kad įpareigojimo laikytis koncentracijos vykdymo sąlygos tikslas buvo užkirsti kelią „Gazprom“ pasinaudoti savo dominuojančia padėtimi ir riboti Lietuvos gamtinių dujų vartotojų galimybes įsigyti gamtinių dujų iš alternatyvių tiekėjų, tačiau Bendrovė šio įpareigojimo nesilaikė. Kliudymas įsigyti gamtinių dujų – tai akivaizdus konkurencijos ribojimas Lietuvos gamtinių dujų rinkoje ir vartotojų galimybės įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų suvaržymas.

Bendrovė turės sumokėti Konkurencijos tarybos paskirtą 35 651 268,54 Eur baudą kartu su palūkanomis.

Ši LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

 

Atnaujinta: 2016 12 23