BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

NEBUS VYKDOMAS TYRIMAS DĖL UŽIMTUMO TARNYBOS VEIKSMŲ

Konkurencijos taryba nusprendė nepradėti tyrimo dėl Užimtumo tarnybos veiksmų vienos grožio paslaugų specialistus rengiančios įmonės atžvilgiu.

Konkurencijos taryba gavo bendrovės „JITL“, rengiančios grožio paslaugų specialistus, prašymą ištirti, ar Užimtumo tarnybos sprendimai ir veiksmai jos atžvilgiu nepažeidė Konkurencijos įstatymo reikalavimų.

Įmonė informavo, kad yra įtraukta į Profesinio mokymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo teikėjų bei profesinio mokymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų sąrašą ir teikia paslaugas grožio srities profesines žinias bei kvalifikaciją norintiems įsigyti asmenims. Kai tokios paslaugos yra teikiamos įgyvendinant užimtumo rėmimo programos priemones, už šias paslaugas sumoka Užimtumo tarnyba.

„JITL“ kuriam laikui prarado galimybę teikti paslaugas pagal užimtumo rėmimo programos priemones, kai Užimtumo tarnyba atliko bendrovės Kauno ir Vilniaus padalinių neplaninius patikrinimus ir, nustačiusi trūkumus, pritaikė poveikio priemonę – sustabdė bendrovės programų skelbimą savo interneto svetainėje, todėl nauji darbo ieškantys asmenys negalėjo pasirinkti „JITL“ kaip paslaugų teikėjo. Pareiškėja prašė Konkurencijos tarybos ištirti, ar šie Užimtumo tarnybos sprendimai bei veiksmai įgyvendinant sprendimus, kuriais buvo galimai suvaržyta įmonės veikla, nepažeidė Konkurencijos įstatymo.

Pateiktą informaciją įvertinusi Konkurencijos taryba konstatavo, jog nėra pagrindo teigti, kad skundžiamais Užimtumo tarnybos veiksmais galėjo būti tiesiogiai apribojamos „JITL“ galimybės veikti rinkoje, nes ne Užimtumo tarnyba, o tik Švietimo, mokslo ir sporto ministerija galėjo panaikinti bendrovei išduotą licenciją ir apriboti jos galimybes vykdyti ūkinę veiklą.

Be to, Užimtumo tarnyba yra atnaujinusi bendrovės „JITL“ programų skelbimą savo interneto svetainėje, todėl šiuo metu nėra galiojančių viešojo administravimo subjekto skundžiamų sprendimų, kurių atžvilgiu būtų galima taikyti Konkurencijos įstatymo nuostatas.

Atsižvelgusi į šias aplinkybes, Konkurencijos taryba nusprendė tyrimo nepradėti, nes jis neatitiktų institucijos veiklos prioriteto, o detalesnis aplinkybių tyrimas ir įrodymų rinkimas pareikalautų neproporcingai didelių Konkurencijos tarybos išteklių.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2023 01 25