BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PANDEMIJOS SĄLYGOMIS VERSLO ASOCIACIJOS NETURI TAPTI KONKURENCIJĄ RIBOJANČIŲ SUSITARIMŲ KOORDINATORĖMIS

Konkurencijos taryba šalies verslo asociacijoms išsiuntė laiškus akcentuodama, kad koordinuodamos konkurentų bendradarbiavimo iniciatyvas asociacijos turėtų nepamiršti Konkurencijos įstatymo nuostatų, kurios bus taikomos, jeigu esamą padėtį dėl COVID-19 verslas sieks išnaudoti savo naudai.

Konkurencijos taryba supranta pastaruoju metu išaugusią verslo asociacijų svarbą ir padidėjusį konkurentų poreikį drauge spręsti įvairių sektorių problemas, paaštrėjusias dėl COVID-19 protrūkio. Institucija yra skelbusi palankiai vertinsianti tas verslo iniciatyvas, kurios užtikrins vartotojų interesus, tačiau dar kartą primena, kad netoleruos bandymų pasinaudoti esama situacija ir riboti konkurenciją.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigia, kad net ir susiklosčius sudėtingoms aplinkybėms dėl COVID-19 protrūkio, asociacijos ir jų nariai nėra atleidžiami nuo pareigos laikytis konkurencijos teisės reikalavimų ir jiems nėra suteikiama teisė riboti tarpusavio konkurencijos susitarimais, kurie neprisidės prie ekonominės vartotojų gerovės užtikrinimo.

Asociacijos, vertindamos savo narių bendradarbiavimo iniciatyvų teisėtumą, turėtų atsižvelgti, ar konkurentų susitarimas yra proporcingas ir būtinas realiai vartotojams iškilusiai problemai, atsiradusiai dėl COVID-19 protrūkio, spręsti, taip pat – asociacijose keistis ribotu informacijos kiekiu, būtinu tik tai konkrečiai problemai spręsti.

Konkurencijos taryba kartu su laišku įvairioms verslo asociacijoms išsiuntė atmintinę „Kaip nepažeisti konkurencijos teisės normų“ tikėdamasi, kad ji padės geriau suprasti Konkurencijos įstatymo reikalavimus, įvertinti, kokie veiksmai kelia konkurencijos ribojimo riziką, kokios gali būti pažeidimų pasekmės, ir paskatins rūpintis konkurencijos teisės pažeidimų prevencija.

Institucijos ekspertai yra pasirengę konsultuoti asociacijas dėl konkrečių bendradarbiavimo priemonių tel. (8 605) 03 517 ir el. paštu covid.konkurencija@kt.gov.lt, taryba@kt.gov.lt.

Atnaujinta: 2020 04 22