Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA PALANKIAI VERTINS VARTOTOJAMS NAUDINGAS VERSLO INICIATYVAS 

1093.jpg

Konkurencijos taryba, pasikonsultavusi su kitomis Europos konkurencijos tinklo (angl. European Competition Network, ECN) narėmis dėl COVID-19 keliamos grėsmės gyventojams bei verslui, patvirtina palankiai vertinsianti tas verslo iniciatyvas, kurios užtikrins vartotojų interesus.

Europos konkurencijos institucijos supranta, kad COVID-19 protrūkio sukeltos socialinės ir ekonominės pasekmės jau juntamos visoje ES. Tokia sudėtinga situacija gali pastūmėti konkuruojančias įmones aktyviau bendradarbiauti, stengiantis užtikrinti būtiniausių produktų tiekimą ir paskirstymą vartotojams.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigia, kad ES ir Lietuvos konkurencijos teisė leidžia atsižvelgti į rinkos ir ekonomikos pokyčius.

Su kitomis konkurencijos institucijomis sutarėme, kad esant dabartinėms aplinkybėms nesiimsime veiksmų prieš konkuruojančias įmones, kurios bendradarbiaus siekdamos išvengti būtiniausių prekių tiekimo trūkumo. Konkurencijos teisė taip pat leidžia gamintojams nustatyti maksimalias jų gaminamų produktų perpardavimo kainas, jeigu toks žingsnis galėtų padėti apriboti nepagrįstą kainų padidėjimą vartotojams.

Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas

Siekdamos užtikrinti pakankamas svarbiausių produktų atsargas ir jų pristatymą gyventojams visoje Lietuvos teritorijoje, didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonės bei tiekėjai galės vieni kitus informuoti apie turimą trūkstamų prekių kiekį arba jų perteklių, esant poreikiui, prekybininkai gali tartis dėl parduotuvių darbo laiko, taip pat – dalytis prekių paskirstymo sandėliais bei prekių pristatymo transportu.

Institucija ir toliau laikosi nuoseklios pozicijos, jog įprastomis sąlygomis konkurentai neturėtų dalytis individualia strategine informacija, nes tokie informacijos mainai gali būti prilyginami konkurenciją ribojančiam susitarimui ir pažeisti konkurencijos teisės normas, už ką gresia finansinės sankcijos. Visgi, Konkurencijos tarybos vertinimu, šiomis išskirtinėmis aplinkybėmis bendradarbiavimas, palengvinantis nenutrūkstamą prekių tiekimą, bus naudingas vartotojams ir atsvers dėl tokio bendradarbiavimo galinčią kilti žalą.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Š. Keserauskas taip pat pridūrė, kad institucija principingai vertins verslo bandymus išnaudoti esamą padėtį savo naudai, sudarant kartelius ar rinkoje dominuojančioms įmonėms taikant nesąžiningas kainas: „Atkreipiame verslo dėmesį, kad lankstesnis konkurencijos taisyklių taikymas galioja tik toms priemonėms, kurios bus skirtos užtikrinant vartotojų interesus, o bet kokie bandymai pasinaudoti susidariusia padėtimi ir tartis dėl didesnių prekių ir paslaugų kainų bus netoleruojami“.

Institucijos ekspertai yra pasirengę konsultuoti verslo atstovus dėl konkrečių bendradarbiavimo priemonių tel. (8 605) 03 517 ir el. paštu covid.konkurencija@kt.gov.lt, taryba@kt.gov.lt.