Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

„PANEVĖŽIO MELIORACIJA“ PAVĖLAVO KREIPTIS Į KONKURENCIJOS TARYBĄ DĖL BAUDOS MOKĖJIMO ATIDĖJIMO

office-desktop-with-laptop-analytics.jpg

Konkurencijos taryba netenkino „Panevėžio melioracijos“ prašymo išdėstyti bendrovei už draudžiamą kartelinį susitarimą skirtos baudos ir palūkanų mokėjimą dvejų metų laikotarpiui.

Gruodžio 4 d. gautame „Panevėžio melioracijos“ prašyme išdėstyti 209 800 Eur baudos ir daugiau kaip 14 000 Eur palūkanų mokėjimą dvejų metų laikotarpiui bendrovė nurodė, kad momentinis baudos sumokėjimas sukels neigiamas pasekmes jos veiklai.

Konkurencijos įstatymas numato, kad gavusi motyvuotą ūkio subjekto prašymą, Konkurencijos taryba turi teisę baudos ar jos dalies mokėjimą atidėti iki 6 mėnesių, jeigu pažeidėjas negali baudos sumokėti dėl objektyvių priežasčių. Motyvuotą prašymą ūkio subjektas turi pateikti iki sankcijų įvykdymo termino, t. y.  per tris mėnesius nuo nutarimo paskelbimo Konkurencijos tarybos svetainėje, pabaigos.

Kadangi „Panevėžio melioracija“ prašymą Konkurencijos tarybai pateikė jau suėjus baudos sumokėjimo terminui, kai institucija kreipėsi į antstolį dėl priverstinio baudos ir palūkanų išieškojimo į valstybės biudžetą, Panevėžio bendrovės prašymo nuspręsta netenkinti.

Konkurencijos taryba 2019 m. birželio 26 d. paskelbė, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 m. organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą „Panevėžio melioracija“ gautą 209 800 Eur baudą turėjo sumokėti per tris mėnesius nuo nutarimo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos, tačiau to nepadarė.

Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) patvirtinus Konkurencijos tarybos nutarimą ir priėmus galutinį bei neskundžiamą sprendimą, bendrovė turi sumokėti ir baudą, ir 6 proc. dydžio metines palūkanas už kiekvieną pradelstą dieną. Palūkanos, jau viršijančios 14 tūkst. Eur, bus skaičiuojamos ne ilgiau kaip 180 dienų po teismo sprendimo arba kol bus sumokėta bauda.