Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


PRADĖTAS TYRIMAS DĖL KLIUDYMO KONKURENCIJOS TARYBAI ATLIKTI TYRIMĄ

2013 02 18

Konkurencijos taryba, vasario 15 d. posėdyje apsvarsčiusi klausimą dėl kliudymo Konkurencijos tarybos pareigūnams atlikti tyrimo veiksmus, nutarė pradėti tyrimą. Tyrimas pradėtas po to, kai Konkurencijos tarybos pareigūnai, tirdami įmonių, dalyvaujančių viešuosiuose pirkimuose statybiniams įrengimo darbams pirkti, veiksmus, atliko patikrinimus įtariamų įmonių patalpose. Patikrinimo metu, vienoje iš tikrinamųjų įmonių, UAB „LitCon“, pareigūnams nebuvo leista paimti dokumentų, galinčių turėti įrodomosios reikšmės tyrimui. Tokie veiksmai gali būti vertinami kaip įmonės kliudymas Konkurencijos tarybos įgaliotiems pareigūnams atliktį tyrimą.

Tyrimo pradėjimas rodo, kad yra pagrindo įtarti galimą pažeidimą, tačiau tai dar nereiškia, kad toks pažeidimas egzistuoja.

Pažymėtina, kad toks tyrimas dėl kliudymo atlikti tyrimo veiksmus jau antras Konkurencijos tarybos praktikoje. Pirmuoju atveju įmonė buvo nubausta už tai, kad nepateikė Konkurencijos tarybai tyrimui reikalingos informacijos nustatytu laiku. Įmonei apskundus šį Konkurencijos tarybos nutarimą teismui, Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas pripažino Konkurencijos tarybos nutarimą pagrįstu ir teisėtu.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį į tai, kad tiriamos įmonės, savo veiksmais kliudančios atliekamo tyrimo eigai, apsunkina galimų Konkurencijos įstatymo nuostatų pažeidimų išaiškinimą, ir joms gali būti taikomos Konkurencijos įstatyme numatytos sankcijos – piniginės baudos, siekiančios iki 1 procento bendrųjų metinių bendrovės pajamų praėjusiais ūkiniais metais.

Pastaba

Konkurencijos įstatymas numato, kad Konkurencijos tarybos pareigūnai, atlikdami tyrimą, turi teisę gauti dokumentus ir informaciją iš ūkio subjektų bei paimti dokumentus ir daiktus, kurie tiriant bylą turi įrodomosios reikšmės.

 

Komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams