BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


PZU S.A. GALĖS ĮSIGYTI AB „LIETUVOS DRAUDIMAS“ TIK PAGAL KONKURENCIJOS TARYBOS NUSTATYTAS SĄLYGAS

2014 10 09

Konkurencijos taryba spalio 9 d. leido PZU S.A. įsigyti iki 100 proc. AB „Lietuvos draudimas“ akcijų su sąlyga, kad PZU S.A. perleis verslą, susijusį su UAB DK „PZU Lietuva“ vykdoma sausumos transporto priemonių, išskyrus geležinkelio transporto priemones, (toliau - KASKO) draudimo ir turto draudimo veikla.

Konkurencijos taryba pritarė UAB „PricewaterhouseCoopers“ paskyrimui patikėtiniu, kuris turės stebėti ir vertinti, ar PZU S.A. tinkamai įgyvendina Konkurencijos tarybos nustatytas koncentracijos vykdymo sąlygas ir įpareigojimus.

Konkurencijos taryba, atlikusi koncentracijos vertinimą, nustatė, kad dėl dviejų draudimo bendrovių susijungimo KASKO draudimo ir turto draudimo rinkose galėtų būti itin apribota konkurencija.

Reaguodama į Konkurencijos tarybos išvadas, PZU S.A. 2014 m. rugsėjo 12 d. pasiūlė prisiimti įsipareigojimus, kurie panaikintų konkurencijos problemas.

Konkurencijos taryba nekonfidencialų įsipareigojimų tekstą savo interneto svetainėje pateikė viešai konsultacijai. Nuomones dėl įsipareigojimų pateikė draudikai, Lietuvos bankas ir kiti asmenys. Atsižvelgdama į  rinkos dalyvių ir kitų asmenų pateiktas nuomones, PZU S.A. patikslino savo įsipareigojimus.

Konkurencijos taryba, įvertinusi patikslintus PZU S.A. įsipareigojimus, nustatė, kad įsipareigojimai yra tinkami.  Įgyvendinus PZU S.A. įsipareigojimus nepadidėtų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų užimamos KASKO draudimo ir turto draudimo rinkos dalys, o  konkurentams ar potencialiems konkurentams būtų sudaryta galimybė įsigyti ir veiksmingai konkurencijai svarbias UAB DK „PZU Lietuva“ verslo dalis.

Konkurencijos taryba maloniai prašo rinkos dalyvių, pastebėjus galimus įpareigojimų vykdymo pažeidimus, apie tai informuoti Konkurencijos tarybą ir UAB „PricewaterhouseCoopers“.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį į tai, kad koncentracijos dalyviams, pažeidusiems koncentracijos vykdymo sąlygas ir įpareigojimus gali būti pritaikytos šios sankcijos:

- įpareigojimas atkurti ankstesnę padėtį, buvusią iki koncentracijos įgyvendinimo;

- bauda iki 10 procentų bendrųjų metinių pajamų praėjusiais ūkiniais metais;

Nutarimas yra skelbiamas Konkurencijos tarybos interneto svetainės skiltyje „Naujausi nutarimai“.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 09 22