BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

„SANITEX“ IR „SELNERA“ SUMOKĖJO BAUDAS Į VALSTYBĖS BIUDŽETĄ, KITOS ĮMONĖS PARAGINTOS TĄ PADARYTI

2022 03 17

Bendrovės „Sanitex“ ir „Selnera“ sumokėjo į valstybės biudžetą baudas, skirtas Konkurencijos tarybos už kartelį viešuosiuose pirkimuose. Kitos trys nubaustos įmonės paragintos kuo greičiau tą padaryti, antraip Konkurencijos taryba kreipsis į antstolius, kad būtų išieškotos ne tik baudos, bet ir palūkanos.

Vakar, kovo 16 d., baigėsi trijų mėnesių terminas, per kurį „Sanitex“, „Sotėja“, „Selnera“, „Maistulis“ ir „Egilėja“ turėjo sumokėti baudas, skirtas Konkurencijos tarybos už tai, jog dalyvaudamos švietimo ir socialinių įstaigų (ar jų naudai) vykdytuose maisto produktų viešuosiuose pirkimuose, derino teikiamus pasiūlymus, įskaitant kainas, ir tik imitavo konkurenciją.

Per Konkurencijos įstatyme numatytą terminą baudas į valstybės biudžetą sumokėjo dvi bendrovės: „Sanitex“ – 12 663 200 Eur baudą ir „Selnera“ – 4700 Eur baudą. Kadangi kitos nubaustos įmonės baudų nesumokėjo, joms pradėtos skaičiuoti 6 proc. dydžio metinės palūkanos – jos bus skaičiuojamos kiekvieną dieną iki bauda sumokama į valstybės biudžetą, bet ne ilgiau kaip 180 dienų.

Konkurencijos taryba pernai gruodį nustatė, kad nuo 2016 m. iki 2019 m. skirtingais laikotarpiais bendrovės „Sanitex“, „Sotėja“, „Maistulis“ ir „Egilėja“, tarpininkaujant „Selnerai“, derino komercinius pasiūlymus, įskaitant kainą, 101 viešajame pirkime maisto produktams pirkti įvairioms visoje Lietuvoje veikiančioms švietimo ir socialinėms įstaigoms: lopšeliams-darželiams, darželiams, gimnazijoms, mokykloms-darželiams, sveikatos priežiūros centrams, kolegijoms, globos namams. Konkurentės viena už kitą rengė dokumentus, teikė fiktyvius pasiūlymus ir padėdavo pirkimą laimėti iš anksto sutartai bendrovei. „Sotėja“ ir „Selnera“ derino veiksmus 101 viešajame pirkime, „Sanitex“ – 90, „Maistulis“ – 49, „Egilėja“ – 8 viešuosiuose pirkimuose.

Kadangi įmonės pripažino pažeidusios Konkurencijos įstatymą ir padėjo atskleisti pažeidimo veiksmus, joms grėsusios baudos sumažintos nuo 15 iki 75 proc. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą „Sanitex“ skirta 12 663 200 Eur, „Maistuliui“ – 74 600 Eur, „Sotėjai“ – 40 000 Eur, „Selnerai“ – 4700 Eur, „Egilėjai“ – 3500 Eur bauda.

Šį Konkurencijos tarybos nutarimą Vilniaus apygardos administraciniam teismui apskundė „Sotėja“ prašydama panaikinti skirtą baudą.

Jeigu artimiausiu metu „Sotėja“, „Maistulis“ ir „Egilėja“ nesumokės baudų, Konkurencijos taryba kreipsis į antstolius dėl baudų ir palūkanų išieškojimo.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjektai privalo sumokėti Konkurencijos tarybos skirtas baudas per 3 mėnesius nuo nutarimo paskelbimo institucijos svetainėje dienos arba pateikti finansų įstaigos garantiją ir (arba) draudimo įmonės laidavimo draudimą, kurie padengtų paskirtos baudos sumą. Ši prievolė galioja ir tiems ūkio subjektams, kurie apskundžia Konkurencijos tarybos nutarimus teismui.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas pabrėžia, kad institucija itin didelį dėmesį skiria tyrimams dėl draudžiamų susitarimų, ypač – viešuosiuose pirkimuose, o baudomis, kurios gali siekti iki 10 proc. pasaulinių metinių pajamų, siekiama atgrasyti verslą nuo panašaus pobūdžio neteisėtų veiksmų.

Iš viso 2021-aisiais Konkurencijos taryba už Konkurencijos įstatymo pažeidimus skyrė 13 063 680 Eur baudų. Per praėjusius metus pažeidėjai į valstybės biudžetą sumokėjo 3 112 557 Eur baudų.

Atnaujinta: 2022 03 17