BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

SEIME PRIIMTOS ĮSTATYMŲ PATAISOS, SUSIJUSIOS SU SAVIVALDYBIŲ NEKILNOJAMOJO TURTO VALDYMU

Šiandien Seimas priėmė Konkurencijos įstatymo ir Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis numatyta galimybė savivaldybėms sudaryti vidaus sandorius su savo valdomomis įmonėmis ir šioms perduoti valdyti savivaldybių nekilnojamąjį turtą be konkurencingos procedūros.

Priimtomis pataisomis leidžiama savivaldybėms neorganizuoti konkurencingos procedūros tiekėjams atrinkti, kai savivaldybių nekilnojamasis turtas – koncertų salės, muziejai, parodų rūmai, bibliotekos, kultūros namai, sporto salės, maniežai, stadionai, baseinai  – naudojamas viešosioms paslaugoms teikti švietimo, kultūros, sporto srityse ir su jomis susijusiai ūkinei veiklai vykdyti, jeigu toks objektas yra vienintelis savivaldybės teritorijoje ar seniūnijoje.

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas savo išvadoje buvo nurodęs, kad Seimo narių grupės parengti minėtų įstatymų pakeitimai prieštarauja Konstitucijos nuostatoms.

Konkurencijos taryba taip pat savo vertinime įvardijo rizikas, kad keičiamas teisinis reglamentavimas galėtų prieštarauti Konstitucinio Teismo, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo išaiškinimams bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijoms ir turėti neigiamų pasekmių viešiesiems finansams bei vartotojams.

Tokia išimtis, Konkurencijos tarybos vertinimu, eliminuotų konkurencijos elementą reikšmingoje savivaldybių įsigyjamų paslaugų dalyje: šios paslaugos būtų įsigyjamos išimtinai iš savivaldybių valdomų įmonių, nevertinant tokių sprendimų poveikio konkurencijai ir nesudarant galimybės ūkio subjektams varžytis dėl paslaugų teikimo geriausiomis sąlygomis, pavyzdžiui, pasiūlant mažiausią kainą, aukščiausią paslaugų kokybę ir pan. Tokiu atveju būtų daromas neigiamas poveikis savivaldybių biudžetams ir vartotojams, kurie būtų priversti mokėti brangiau už prastesnės kokybės paslaugas.

Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymų pakeitimai įsigalios, kai juos pasirašys Prezidentas Gitanas Nausėda.

Atnaujinta: 2023 06 29