Visos naujienos
SUSITIKIME SU VERSLO ATSTOVAIS – DĖMESYS INSTITUCIJOS VEIKLOS PRIORITETAMS BEI ŠVIEČIAMAJAI VEIKLAI
Kokiais prioritetais Konkurencijos taryba vadovaujasi vykdydama savo veiklą, kokie svarbiausi klausimai kyla verslo atstovams dėl konkurencijos taisyklių taikymo ir kaip institucija gali atliepti verslo bendruomenės švietimo poreikius – šios ir kitos aktualios temos aptartos šiandien vykusiame Konkurencijos tarybos vadovų bei Lietuvos verslo...
KONSTITUCINIS TEISMAS: VIETOS SAVIVALDOS ĮSTATYMO NUOSTATOS PRIEŠTARAUJA KONSTITUCIJAI
Šiandien Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Vietos savivaldos įstatymo (VSĮ) nuostatos, kuriomis buvo įteisintos išimtys dėl konkurencijos taisyklių taikymo savivaldybių sudaromiems vidaus sandoriams, prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.
Konkurencijos taryba nusprendė nutraukti tyrimą, vykdytą dėl Panevėžio miesto savivaldybės sprendimų, susijusių su komunalinių atliekų tvarkymu, atitikties Konkurencijos įstatymo reikalavimams.
Konkurencijos taryba nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybė pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai be konkurencingos procedūros perdavė savo įstaigai „Palangos investicijų valdymas“ valdyti baseiną ir jame teikti įvairaus pobūdžio, įskaitant ir komercines, paslaugas.
Konkurencijos ribojimai darbo rinkoje, sveikatos (įskaitant farmaciją) sektorius, mažmeninė prekyba (įskaitant el. prekybą) ir vidaus sandoriai – šiuos sektorinius prioritetus Konkurencijos taryba išskyrė 2023 m. strategijos įgyvendinimo plane ir ketina ne tik stebėti padėtį minėtose rinkose, bet ir imtis aktyvių tyrimo bei prevencijos veiksmų.
Konkurencijos taryba, prižiūrėdama, kaip savivaldybės laikosi Konkurencijos įstatymo nuostatų sudarydamos vidaus sandorius, analizuos, ar jos atsižvelgia į Konstitucinio Teismo išaiškinimus – įvertinti vidaus sandorių įtaką sąžiningai konkurencijai.
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimas viešajai įstaigai „Active Vilnius“ be konkurencingos procedūros perduoti savivaldybei priklausantį „Jeep“ arenos treniruočių pastatą ir ketinimai pirkti paslaugas gali iškreipti konkurenciją rinkoje. Tokią poziciją išreiškė Konkurencijos taryba, kuri savivaldybei rekomendavo įvertinti, kaip vidaus...
Konkurencijos taryba netirs , ar Ekonomikos ir inovacijų ministerijos priimti sprendimai, susiję su VšĮ „Versli Lietuva“ finansavimu, neprieštarauja Konkurencijos įstatymo nuostatoms, nes gauti duomenys nesudaro pagrindo įtarti galimo konkurencijos teisės pažeidimo.
Lietuvos įstatymuose įtvirtinti vidaus sandorių sudarymo ribojimai neprieštarauja Europos Sąjungos teisės normoms – taip nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT), šiandien paskelbę sprendimą.
Konkurencijos taryba, Viešųjų pirkimų tarnyba ir Centrinė projektų valdymo agentūra kreipėsi į savivaldybes bei jas vienijančią asociaciją ir paragino laikytis įstatymų reikalavimų priimant sprendimus, susijusius su sporto, sveikatingumo ir laisvalaikio infrastruktūros valdymu.
Nuo 2012-ųjų ministerijos ir kitos Vyriausybei atskaitingos institucijos, turinčios atlikti rengiamų teisės aktų vertinimą dėl poveikio konkurencijai, nesivargina to daryti, sako Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė. „Iki šiol nesame gavę nė vieno teisės akto projekto, kurio lydimuosiuose dokumentuose būtų pateikiamas toks...
Viešųjų pirkimų direktyvą perkeliantis įstatymo projektas parengtas. Verslas ir perkančiosios organizacijos mokosi, o gal jau ir išmoko taikyti būsimas įstatymo nuostatas. Europos Komisija pradėjo procedūrą dėl pažeidimo (Direktyva turėjo būti perkelta praeitų metų balandį). Deja, įstatymo dar nėra. Įstatymo nėra dėl vienintelės priežasties – niekaip neapsisprendžiama kur padėti kablelį sakinyje: „Vidaus sandorius uždrausti negalima palikti“.Ypač didelės abejonės kyla dėl savivaldybių sudaromų vidaus sandorių su savomis įmonėmis. Neva jos turi savų argumentų.