Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

SPAUDOS KONFERENCIJA: KONKURENCIJOS ĮSTATYMUI – DVIDEŠIMT METŲ

2012 09 27

Rugsėjo 25 d. Konkurencijos taryboje įvyko spaudos konferencija, skirta Konkurencijos įstatymo dvidešimties metų sukakčiai paminėti. Susirinkusiems žiniasklaidos atstovams teko išskirtinė galimybė ne tik, kaip įprasta, užduoti jiems rūpimus klausimus, tačiau taip pat ir atnaujinti bei praplėsti žinias apie konkurencijos teisės raidą, Konkurencijos tarybos veiklą ir rezonansines bylas.

„Orientacija į ES padėjo suvokti, kad konkurencijos institucijos paskirtis – prisidėti prie vartotojų gerovės kūrimo,“ – dėstė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas ir pridūrė, kad dabar jau apskaičiuota, jog kiekvienas 2008-2012 m. į Konkurencijos tarybą investuotas litas atnešė 42 litus naudos vartotojams, t.y. bendra nauda vidutiniškai siekė 150 mln. litų per kiekvienus metus (išsamesnė informacija – čia). Tarybos narys Elonas Šatas pasidalino bylų pavyzdžiais, kurie iliustravo Tarybos sprendimų naudą kasdieniame žmonių gyvenime.

Žurnalistai, be kitų temų, domėjosi degalų kainomis – Tarybos pirmininkas ne sykį jau yra minėjęs, jog mažmeninės degalų prekybos sektoriuje vyrauja vos keli stambūs degalinių operatoriai, didžiają dalį degalų jie įsigyja iš vieno tiekėjo Lietuvoje, o iš kitų valstybių įvežami degalai sudaro labai nedidelę dalį. Š. Keserauskas ir E. Šatas pabrėžė, kad Taryba yra pateikusi savo išvadas dėl kuro rezervo saugojimo užsienyje, o taip pat atkreipusi dėmesį, jog reikia įvertinti kuro kokybės standartų pagrįstumą, tačiau sprendimus dėl šių iniciatyvų priimti turi ne Konkurencijos taryba.

Konkurencijos taryba nuolat stebi, kas vyksta degalų ir maisto prekių rinkose, nes šios rinkos yra prioritetinės, tačiau kainų reguliavimas nėra Konkurencijos tarybos kompetencija: „Savo paskirtį suprantame kaip galimybių didesnei konkurencijai, kuri galėtų užtikrinti geriausias kainas vartotojams, sudarymą,“ – patikino Tarybos pirmininkas. „Mūsų užduotis - ginti konkurenciją, kuri lemia mažesnes kainas, geresnę kokybę ir didesnį pasirinkimą,“ – Konkurencijos tarybos darbo tikslą žurnalistams priminė Š. Keserauskas.

Netolimoje ateityje Konkurencijos taryba ketina rengti naujienlaiškį bei neformalius seminarus žurnalistams. Norinčius sulaukti naujienlaiškio kviečiame registruotis el. paštu medeina.cijauskaite@kt.gov.lt.

Pastaba

Naudos vartotojams skaičiavimai bus skelbiami kasmet.

 

Komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams