BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

STIPRINAMAS VALSTYBĖS PAGALBOS KOORDINATORIŲ TINKLAS

Patobulintas konsultacijų valstybės pagalbos klausimais teikimo modelis ir sustiprintas valstybės pagalbos koordinatorių tinklas turėtų toliau didinti konsultavimo šioje srityje veiksmingumą. Apie jau matomą pažangą diskutuota šiandien vykusiame Konkurencijos tarybos atstovų ir valstybės pagalbos teikėjų bei administratorių paskirtų koordinatorių susitikime.

Nuo 2020 m. dėl COVID-19 pandemijos, Rusijos besitęsiančio karo Ukrainoje, keičiamo ES teisinio reglamentavimo valstybės pagalbos svarba bei darbų apimtys labai išaugo. Atsižvelgdama į tai, Konkurencijos taryba šių metų pradžioje pasiūlė valstybės pagalbos teikėjams bei pagalbą administruojančioms institucijoms (ministerijoms, viešosioms įstaigoms, agentūroms) sustiprinti valstybės pagalbos koordinatorių tinklą ir taip didinti konsultavimo šioje srityje veiksmingumą.

Konkurencijos tarybos pirmininkės pavaduotoja Medeina Augustinavičienė akcentavo, kad valstybės pagalbą teikiančios ir administruojančios institucijos yra paskyrusios koordinatorius, su kuriais pirmiausia konsultuojasi jų darbuotojai, o į Konkurencijos tarybos ekspertus koordinatoriai kreipiasi kilus neaiškumams ar specifiniais klausimais, surinkę visą informaciją apie nagrinėjamą atvejį ir atlikę pirminį vertinimą.

„Nors patobulintas konsultacijų teikimo modelis taikomas vos kelis mėnesius, jis jau teikia naudos valstybės pagalbą teikiančioms ir administruojančioms institucijoms – sudėtingesni klausimai sprendžiami greičiau ir efektyviau, kadangi koordinatoriai pateikia konkrečią problematiką, tikslią informaciją“, – sakė M. Augustinavičienė.

Šiandien vykusiame susitikime Konkurencijos tarybos atstovai pasidžiaugė pagerėjusia gaunamų derinti valstybės pagalbos projektų ir kitų užklausų kokybe. Jie taip pat pristatė ir paaiškino tipines Konkurencijos tarybos teikiamas pastabas dėl derinamų valstybės pagalbos projektų, o koordinatorių tinklo nariai pasidalino savo patirtimi bei kylančiais klausimais.

Konkurencijos taryba ir ateityje rengs reguliarius susitikimus su koordinatoriais aptarti valstybės pagalbos aktualijas bei bendrai kylančius klausimus. Be to, bus užtikrinta, kad koordinatoriams būtų suteikta visa reikalinga informacija ir institucijos turėtų kuo daugiau galimybių bei kompetencijos savarankiškai priimti sprendimus valstybės pagalbos klausimais.

Konkurencijos tarybos interneto svetainėje skelbiama įvairios informacijos apie valstybės pagalbą, įskaitant metodinę medžiagą: atmintines, klausimynus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus ir t. t. Svetainėje taip pat yra patalpinti valstybės pagalbos videomokymai. Ši informacija yra reguliariai atnaujinama ir papildoma.

Atnaujinta: 2024 05 17