BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TEISMAS: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI NEPRATĘSĖ BENDROVEI „INREAL“ SKIRTOS BAUDOS SUMOKĖJIMO TERMINO

2024 06 25

Regionų administracinis teismas šiandien atmetė bendrovės „Inreal“ skundą ir neatidėjo jai už draudžiamą susitarimą Konkurencijos tarybos skirtos baudos sumokėjimo termino.

„Inreal“ 2023 m. sausio 30 d. kreipėsi į Konkurencijos tarybą prašydama atidėti jai 2022 m. gruodį už draudžiamą susitarimą skirtos 124 660 Eur baudos sumokėjimo terminą iki įsiteisės galutinis teismų sprendimas arba bent jau iki 6 mėnesių. Bendrovės prašymą išnagrinėjusi Konkurencijos taryba konstatavo, kad neturi teisės atidėti baudos mokėjimo termino, nes net ir institucijos nutarimą teismui apskundęs ūkio subjektas privalo sumokėti baudą, o Konkurencijos taryba gali nesikreipti į antstolį dėl priverstinio baudos išieškojimo tik gavusi finansų įstaigos suteiktą garantiją ar laidavimo draudimą, kurie padengtų finansinės sankcijos sumą.

Minėtą Konkurencijos tarybos nutarimą „Inreal“ apskundė Regionų administraciniam teismui, kuriam pateikė analogišką prašymą dėl baudos mokėjimo termino atidėjimo.

Bendrovės skundą atmetęs teismas pripažino, kad Konkurencijos taryba teisėtai ir pagrįstai atsisakė tenkinti prašymą atidėti baudos sumokėjimo terminą, nes „Inreal“ institucijai tuo metu nebuvo pateikusi finansinės garantijos ar laidavimo draudimo dokumentų, kaip numatyta Konkurencijos įstatyme.

Šis Regionų administracinio teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

2022 m. gruodžio 29 d. Konkurencijos taryba paskelbė, kad Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija ir jos 39 narės susitarė nevilioti vienos kitų klientų bei brokerių ir taip apribojo tarpusavio konkurenciją. Už Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pažeidimą iš viso buvo skirta 969 060 Eur baudų. Nutarimas yra apskųstas teismui.

Atnaujinta: 2024 06 25