BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TEISMAS NESUMAŽINO BAUDOS KARTELIO VIEŠUOSIUOSE PIRKIMUOSE DALYVEI

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė bendrovės „Panevėžio melioracija“ apeliacinį skundą ir nesumažino Konkurencijos tarybos už kartelinį susitarimą skirtos baudos.

LVAT paliko galioti 2019 m. spalio 30 d. priimtą Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Konkurencijos taryba pagrįstai „Panevėžio melioracijai“ už dalyvavimą karteliniame susitarime skyrė 209 800 Eur baudą. Pirmosios instancijos teismas nustatė, kad Konkurencijos taryba tinkamai individualizavo baudos dydį ir apskaičiavo įmonės metines pajamas.

LVAT paskelbė, jog byloje nėra duomenų, kad pareiškėjui skirtos sankcijos dydis yra savaime neproporcingas, neprotingas ir dėl to neteisingas, viršijantis pareiškėjo pajėgumą ją sumokėti, dėl ko būtų būtina svarstyti jos dydžio teisėtumą ir pagrįstumą.

Priminsime, kad Konkurencijos taryba 2019 m. birželį paskelbė, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 m. organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti. Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą iš viso 977 900 Eur finansinėmis sankcijomis nubaustos įmonės pripažino konstatuotą pažeidimą, tačiau teisme ginčijo Konkurencijos tarybos skirtų baudų dydžius.

2019 m. lapkritį VAAT iš dalies patenkino „Pasvalio melioracijos“ ir „Jadranos“ skundus ir grąžino Konkurencijos tarybai spręsti klausimą dėl įmonėms skirtos solidarios 399 200 Eur baudos apskaičiavimo ir paskyrimo. Konkurencijos taryba tokį VAAT išaiškinimą dėl solidarios atsakomybės taikymo netinkamumo yra apskundusi LVAT.

Atnaujinta: 2020 12 09