VAAT ATMETĖ „TIKETĄ“ ĮSIGIJUSIOS BENDROVĖS „PILETILEVI GROUP“ SKUNDĄ
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) sausio 8 d. netenkino Estijos bendrovės „Piletilevi Group“, įsigijusios bilietų platintoją „Tiketą“, skundo.
Estijos bendrovė teismui apskundė Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo institucija 2022 m. birželį atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją. Konkurencijos taryba nustatė, kad dėl įgyvendinto sandorio, kurio metu „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų, buvo sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija bilietų į įvairius renginius platinimo rinkoje Lietuvoje.
Uždarame posėdyje „Piletilevi Group“ skundą išnagrinėjusi teisėjų kolegija nusprendė jį atmesti kaip nepagrįstą. VAAT sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Priminsime, kad 2021 m. liepą „Piletilevi Group“ įsigijo 100 proc. „Tiketos“ akcijų ir perėmė vienvaldę pastarosios bendrovės kontrolę. Kadangi „Tiketos“ pajamos 2020 m. nesiekė 2 mln. Eur, „Piletilevi Group“ nebuvo pareigos pranešti apie numatomą vykdyti koncentraciją ir gauti Konkurencijos tarybos leidimą.
Vis dėlto 2021 m. spalį institucija nusprendė savo iniciatyva taikyti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įpareigoti „Piletilevi Group“ pateikti pranešimą apie koncentraciją, nes kilo įtarimų, jog po įvykusio sandorio galėjo būti sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija bilietų į įvairius renginius platinimo rinkoje Lietuvoje, kur „Piletilevi Group“ valdė dvi didžiausias bilietų platinimo bendroves – „Tiketą“ (valdė svetainę tiketa.lt) ir „Nacionalinį bilietų platintoją“ (bendrovei priklausė bilietų platinimo tinklas bilietai.lt).
Išnagrinėjusi gautą pranešimą, Konkurencijos taryba atsisakė duoti leidimą vykdyti minėtą sandorį. Jo šalys įpareigotos atlikti veiksmus, kad būtų atkurta iki koncentracijos buvusi padėtis, arba pašalinti koncentracijos pasekmes.
Konkurencijos taryba gali savo iniciatyva taikyti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įpareigoti ūkio subjektus pateikti pranešimą apie koncentraciją, jeigu yra tikėtina, kad po sandorio bus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamoje rinkoje, ir kai nuo tokios koncentracijos įgyvendinimo praėjo ne daugiau kaip dvylika mėnesių.