BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VAAT: KARTELIO DALYVEI BAUDA NUSTATYTA TINKAMAI

2021 09 08

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) paskelbė, kad Konkurencijos taryba pagrįstai bendrovei „Biržų ranga“ skyrė 368 900 Eur baudą už kartelinį susitarimą.

Teisėjų kolegija atmetė bendrovės skundą pripažinusi, kad Konkurencijos taryba tinkamai įvertino faktines Konkurencijos įstatymo pažeidimo aplinkybes bei mastą ir teisėtai nustatė baudos dydį. VAAT konstatavo, kad byloje nesustatyta jokių pareiškėjos atsakomybę lengvinančių aplinkybių, todėl Konkurencijos taryba neturėjo pagrindo sumažinti skirtos baudos dydžio.

VAAT jau antrą kartą nagrinėjo bylą dėl bendrovei „Biržų ranga“ Konkurencijos tarybos skirtos baudos dydžio, teisėtumo ir pagrįstumo – tai pirmosios instancijos teismą įpareigojo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT). LVAT šių metų balandį nurodė, kad 2019 m. lapkričio 15 d. VAAT sudėtis neatitiko Administracinių bylų teisenos įstatymo reikalavimų, nes bylą nagrinėjo vienas teisėjas, o ne trijų teisėjų kolegija, todėl byla buvo grąžinta VAAT.

Konkurencijos taryba 2019 m. birželį paskelbė, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 m. organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti. Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

VAAT sprendimas per 30 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas LVAT.

Atnaujinta: 2021 09 08