BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VAAT: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI NEDAVĖ LEIDIMO LATVIJOS BENDROVEI VYKDYTI SANDORĮ

2023 05 15

Šiandien Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) paskelbė, kad Konkurencijos taryba pagrįstai atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją bendrovei „Dobeles dzirnavnieks“, kuri ketino įsigyti 100 proc. Lietuvos įmonės „Baltic Mill“ akcijų ir perimti vienvaldę jos kontrolę.

Konkurencijos taryba 2022 m. rugpjūtį priėmė nutarimą, kuriuo neleido Latvijos bendrovei „Dobeles dzirnavnieks“ įsigyti Lietuvos įmonę „Baltic Mill“, valdančią miltų ir kitų produktų gamintoją „Malsena plius“. Išanalizavusi gautus duomenis, institucija nustatė, kad bendrovės „Dobeles dzirnavnieks“ ir „Baltic Mill“ yra artimos ir svarbios konkurentės kasdienio vartojimo prekių – miltų, miltų mišinių ir makaronų – rinkose, kurios jau ir taip yra koncentruotos, o šių įmonių tarpusavio konkurencija yra reikšminga. Susijungęs ūkio subjektas Lietuvoje užimtų itin didelę atitinkamų rinkų dalį, ir konkurencinio spaudimo, kurio naudą jaučia vartotojai, nebeliktų.

„Dobeles dzirnavnieks“ su skundu kreipėsi į VAAT, prašydama panaikinti nutarimą ir įpareigoti Konkurencijos tarybą iš naujo nagrinėti atnaujintą pranešimą apie koncentraciją.

Teismas pareiškėjos skundą atmetė ir konstatavo, kad Konkurencijos taryba tinkamai įvykdė pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimo procedūras, atliko surinktų duomenų analizę ir nustatė, jog įgyvendinus minėtą sandorį būtų sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose Lietuvoje, todėl pagrįstai atsisakė duoti leidimą koncentracijai.

Konkurencijos taryba, VAAT vertinimu, taip pat pagrįstai šalių teiktus įsipareigojimus pripažino kaip netinkamus ir negalinčius pašalinti nustatyto neigiamo poveikio konkurencijai.

VAAT sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2023 05 15