Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


VAAT UŽ KARTELIUS NUBAUSTŲ VAIRAVIMO MOKYKLŲ IR JŲ ASOCIACIJOS VADOVAMS PRITAIKĖ ASMENINES SANKCIJAS 

ft.jpg

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) iš dalies patenkino Konkurencijos tarybos prašymą dėl asmeninės atsakomybės taikymo kartelius sudariusių vairavimo mokyklų ir jas vienijančios asociacijos vadovams – 10 asmenų apribota teisė eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu nuo 3 iki 4 metų, taip pat 9-iems jų skirtos baudos nuo 1810 Eur iki 7500 Eur. 

Teismas, konstatavęs, kad Konkurencijos taryba tinkamai įvertino asociacijos ir dviejų vairavimo mokyklų vadovų veiksmus bei atsakomybės mastą, pilna apimtimi tenkino institucijos prašymą pritaikyti asmeninę atsakomybę: dviem jų apribojo teisę užimti vadovaujančias pareigas 4 metus ir skyrė 7200 Eur bei 7500 Eur baudas, o vienam apribojo teisę užimti vadovaujančias pareigas 3 metus. Vis dėlto teismas, atsižvelgęs į likusių 7 asmenų pateiktus duomenis apie jų turtinę padėtį ir kitas aplinkybes, nusprendė skirti švelnesnes sankcijas, nei prašė Konkurencijos taryba: apribojo jų teisę užimti vadovaujančias pareigas 3 metus ir skyrė baudas nuo 1810 Eur iki 3750 Eur. 

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.  

Priminsime, jog tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba 2018 m. gruodį paskelbė, kad 26 vairavimo mokyklos ir LVMA derino įkainius už vairavimo mokymo paslaugas Vilniuje, Kaune bei Jurbarke. Pavyzdžiui, iki 2016 m. balandžio B kategorijos vairavimo kursų kaina sostinėje svyravo nuo 270 Eur iki 419 Eur, o C, CE ir D kategorijų – nuo 480 Eur iki 732 Eur. Susitarimą sudariusių Vilniaus vairavimo mokyklų įkainiai nuo 2016 m. liepos gerokai pakilo ir tapo beveik vienodi: B kategorijos kursų kaina siekė apie 500 Eur, C, CE ir D – nuo 700 iki 1100 Eur. Vairavimo mokyklų paslaugos sostinėje ėmė pigti 2018 m. vasarą Konkurencijos tarybai įtariamiems pažeidėjams išsiuntus tyrimo išvadas. 

2021 m. rugsėjo mėn. VAAT iš dalies patenkino Konkurencijos tarybos prašymą pritaikyti asmeninę atsakomybę dėl 10 vairavimo mokyklų vadovų.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 481 Eur. Atsakomybė gresia ir tiems vadovams, kurie nutraukė darbo santykius su įstatymą pažeidusiais ūkio subjektais, tačiau yra prisidėję prie pažeidimo. Minėtas sankcijas ūkio subjektų vadovams Konkurencijos tarybos motyvuotu prašymu taiko teismas.