Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


VIEŠOJO ADMINISTRAVIMO SUBJEKTAMS – GRIEŽTESNIS REGULIAVIMAS IR BAUDOS

pranešimuispaudai.png

Seimas pritarė Prezidentės inicijuotiems Konkurencijos įstatymo (toliau – KĮ) ir Vietos savivaldos įstatymo (toliau – VSĮ) pakeitimams. Pagrindinės naujovės – nuo 2017 m. sausio 1 d. viešojo administravimo subjektams už konkurenciją ribojančius pažeidimus galės būti skiriamos piniginės baudos, o savivaldybių valdomų įmonių ūkinės veiklos reguliavimas bus griežtesnis.

Viešojo administravimo subjektai pernelyg dažnai nepaiso sąžiningos konkurencijos principų ir privilegijuodami ar diskriminuodami tam tikras įmones užkerta kelią sąžiningai konkurencijai. Vartotojai netenka galimybės rinktis aukščiausios kokybės paslaugas už mažiausią kainą. Tikimės, kad Įstatyme įtvirtintos pataisos paskatins greičiau pašalinti konkurenciją ribojančius sprendimus ir atgrasys viešojo administravimo subjektus nuo tokių sprendimų priėmimo ateityje

                                                                          –Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas

Už KĮ 4 straipsnio pažeidimus viešojo administravimo subjektams galės būti skiriama piniginė bauda iki 0,5 proc. viešojo administravimo subjekto metinio biudžeto ir kitų pajamų, ir sudarys ne daugiau kaip šešiasdešimt tūkstančių eurų. KĮ pakeitimai taip pat leis Konkurencijos tarybai tyrimo metu taikyti laikinąsias priemones ir įpareigoti viešojo administravimo subjektus nutraukti neteisėtą veiklą ar atlikti tam tikrus veiksmus, būtinus pašalinti galimą žalą kitiems ūkio subjektams ar visuomenės interesams.

VSĮ pakeitimai neleis savivaldybėms ar jų įmonėms savo nuožiūra užsiimti ūkine veikla ir tokiu būdu apsunkinti privačių įmonių galimybes konkuruoti. Tuo atveju, jei paskelbus konkurencingą procedūrą paaiškėtų, jog nėra privačių ūkio subjektų, galinčių teikti tam tikras paslaugas, gavusios Konkurencijos tarybos leidimą savivaldybės atitinkamų paslaugų teikimą galėtų pavesti savo įmonėms. Savivaldybių ir jų įmonių ūkinės veiklos ribojimai skatins jas labiau rūpintis ne savo įmonių, o visuomenės interesais.