BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VILNIAUS ŠILUMOS TINKLAMS LEISTA VYKDYTI SANDORĮ

Konkurencijos taryba leido Vilniaus šilumos tinklams įsigyti po 100 proc. Klaipėdos bendrovių „Pramonės energija“ ir „Miesto energija“ akcijų ir perimti vienvaldę jų kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2023 m. gruodžio 8 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Minėtu sandoriu Vilniaus šilumos tinklai planuoja įsigyti ir 4,34 proc. „Klaipėdos energijos“ akcijų, neperimdami jos kontrolės, todėl pastaroji bendrovė nėra laikoma įgyjamu ūkio subjektu.

Vilniaus šilumos tinklai sostinėje tiekia šilumą ir karštą vandenį, vykdo elektros gamybą bei didmeninę prekybą Lietuvoje, dalyvauja balansavimo rinkoje ir teikia karšto vandens skaitiklių aptarnavimo paslaugas.

Klaipėdos nepriklausoma šilumos gamintoja „Pramonės energija“ taip pat užsiima elektros gamyba ir didmenine prekyba Lietuvoje. „Miesto energija“ parduoda šilumą uostamiestyje ir ją tiekia pramonės įmonėms Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje.

2023 m. kovą Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją bendrovei „Gren Lietuva“ įsigyjant 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją perimant dar 5 bendrovių kontrolę. Leidimas duotas „Gren Lietuvai“ įsipareigojus įmonei „E energy invest“ grąžinti „Pramonės energijos“ ir „Miesto energijos“ akcijas, kad būtų išsaugota veiksminga konkurencija šilumos gamybos ne šildymo laikotarpiu (gegužės–rugsėjo mėn.) Klaipėdos miesto centrinės šilumos tiekimo sistemos rinkoje.

2023 m. lapkritį institucija pripažino, kad „Gren Lietuva“ tinkamai įvykdė prisiimtus įsipareigojimus.

Apie numatomą įvykdyti sandorį privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją finansiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno jų bendrosios pajamos – didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2024 01 05