Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


BENDROVEI „NESTE LIETUVA“ LEISTA VYKDYTI KONCENTRACIJĄ

2010 05 13

Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi UAB „Neste Lietuva“ pateiktą pranešimą apie koncentraciją, priėmė nutarimą leisti UAB „Neste Lietuva“ vykdyti koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „Alexela Oil“ akcijų ir UAB „Alexela Oil“ prijungiant prie UAB „Neste Lietuva“. Nutarimas priimtas nustačius, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose.

UAB „Alexela Oil“ atstovauja Estijos bendrovė Alexela Oil AS ir valdo 22 automatines degalines Lietuvoje. Iš viso Baltijos šalių teritorijoje Alexela Oil AS valdo 79 degalines. UAB „Alexela Oil“ vykdo mažmeninę prekybą degalais ( benzinu ir dyzelinu) ir neprekiauja jokiais kitais naftos produktais (alyvomis ir pan.).

Pateiktame pranešime apie koncentraciją nurodyta, kad vienintelis įsigyjamo ūkio subjekto akcininkas siekia nutraukti nepelningą UAB „Alexela Oil“ komercinę veiklą Lietuvoje ir ketina išeiti iš Lietuvos mažmeninės prekybos degalais rinkos. Lietuvoje UAB „Alexela Oil“ veikla buvo nuostolinga tiek dėl palyginti mažų pardavimų apimčių, tiek dėl tuo pat metu didelių veiklos kaštų (darbuojų atlyginimai, rinkodaros, aptarnavimo išlaidos ir kt.).

Vykdoma koncentracija UAB „Neste Lietuva“ siekia plėsti degalinių Lietuvos teritorijoje tinklą. Be to, UAB „Neste Lietuva“ siekia sustiprinti bendrovės padėtį rinkoje konkuruodama su dviem lyderiaujančiais mažmeninės prekybos degalinių tinklų operatoriais UAB „Lukoil Baltija“ ir UAB „Lietuva Statoil“. Vykdoma koncentracija UAB „Neste Lietuva“ siekia bent nežymiai padidinti mažmeninės rinkos dalį tam, kad galėtų efektyviai varžytis su stipriais konkurentais.

Pranešime apie koncentraciją nurodoma, kad užbaigusi minimą sandorį UAB „Neste Lietuva“ planuoja prijungti UAB „Alexela Oil“ degalinių tinklą prie UAB „Neste Lietuva“ degalinių ir tęsti ekonominę veiklą su vieningu prekės ženklu, siekdama plėsti Neste degalinių tinklą ir didinti degalinių skaičių Lietuvos Respublikos teritorijoje. UAB „Neste Lietuva“ planuoja toliau plėtoti pasirinktą automatinių degalinių verslo koncepciją bei neturi ketinimų keisti automatinių degalinių į tradicines degalines. Automatinių degalinių tinklas suteikia konkurencinį pranašumą rinkoje, kadangi sudaro galimybes vartotojams pasiūlyti žemesnę degalų kainą ir geresnę kokybę.

Atstovė viešiesiems ryšiams