BŪTINA TOBULINTI REGULIAVIMĄ MEDICININIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO SRITYJE
Konkurencijos taryba, įvertinusi pavojingųjų medicininių atliekų tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus, pasiūlė Aplinkos ministerijai juos tobulinti, nes teisinis neaiškumas daro neigiamą įtaką konkurencijai.
Konkurencijos tarybai vykdant tyrimą dėl pavojingąsias atliekas šalinančios bendrovės „Toksika“ galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi, kilo klausimų dėl medicininių atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų poveikio konkurencijai. Savo iniciatyva atlikusi teisės aktų nuostatų vertinimą, institucija Aplinkos ministerijai išsiuntė siūlymus, kaip tobulinti dabartinį reguliavimą.
Konkurencijos tarybos nuomone, esamas reguliavimas medicininių atliekų tvarkymo srityje yra nepakankamas ir neaiškus – įvairūs skirtingo lygmens teisės aktai numato atskirus su pavojingomis medicininėmis atliekomis susijusius klausimus. Vientiso ir nuoseklaus šių atliekų tvarkymo proceso reglamentavimo nėra, o esamų teisės aktų visuma nesukuria aiškių taisyklių.
Tokia situacija, anot Konkurencijos tarybos, sudaro prielaidas skirtingam teisės aktų taikymui ir praktikoje, dėl ko įmonės veikia teisinio neaiškumo sąlygomis, o tai gali turėti įtakos ir jų tarpusavio konkurencijai: nauji ūkio subjektai gali vengti įeiti į rinką, o jau joje veikiantys – riboti savo veiklos galimybes. Konkurencijos taryba atkreipė dėmesį, kad ūkio subjektai, kurie veikia teisinio neaiškumo sąlygomis, susiduria ir su didesne tokios veiklos teisėtumo rizika, todėl kaštus gali siekti perkelti savo klientams ar vartotojams siūlydami brangesnes prekes bei paslaugas.
Konkurencijos taryba rekomendavo Aplinkos ministerijai tobulinti teisinį reglamentavimą, įskaitant aiškų apibrėžimą, kaip turi būti naudojamos ir šalinamos pavojingosios ir nepavojingosios medicininės atliekos bei kokios veiklos leistinos apdorojant nepavojingąsias medicinines atliekas.