Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

DRAUDŽIAMĄ SUSITARIMĄ TARP KONKURSO DALYVIŲ - BAUDOS

2004 11 25

Konkurencijos taryba posėdyje priėmė nutarimą skirti uždarosioms akcinėms bendrovėms „Ekoprojektas“ ir „Ekobaltas“ baudas už įvykdytą draudžiamą susitarimą, kuris pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio reikalavimus. UAB „Ekoprojektas“ skirta 20 000 Lt bauda, o UAB „Ekobaltas“ - 3 000 Lt bauda.

Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio nuostatos draudžia visus susitarimus, kuriais siekiama riboti konkurenciją arba kurie riboja ar gali riboti konkurenciją. Todėl konkurentų susitarimai, kuriais siekiama tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyti tam tikros prekės kainas, visais atvejais yra laikomi ribojančiais konkurenciją.

Tyrimą Konkurencijos taryba pradėjo gavusi informacijos iš Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros. Pateikti faktai leido įtarti, kad bendrovės galėjo būti susitarusios pateikti suderintus kainų pasiūlymus dalyvaudamos 2003 m. vykusiame ISPA konkurse „Atliekų surinkimo sistemos sukūrimas“. Konkurso užsakovė buvo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), o šio konkurso objekto vertė sudarė 199 tūkst. EUR ir jį galima priskirti vidutinio dydžio konkursiniams projektams atliekų tvarkymo srityje Lietuvoje. Iš viso šiame konkurse dalyvavo keturios bendrovės, tačiau įtarimai buvo pareikšti tik dėl UAB „Ekoprojektas“ ir UAB „Ekobaltas“ šiam konkursui pateiktų pasiūlymų.

Tyrimo metu atlikta konkursinių pasiūlymų parengimo ir kitų aplinkybių, susijusių su jų parengimu, analizė parodė, kad UAB „Ekoprojektas“ ir UAB „Ekobaltas“ pateikti konkursiniai pasiūlymai pagal daugelį požymių tarpusavyje yra labai panašūs. Nustatyti faktai negali būti paaiškinti kitaip, kaip konkursinių pasiūlymų tarp bendrovių derinimu ir galimu parengtų dokumentų keitimusi tarpusavyje. Tyrimas padėjo įrodyti, kad šių konkuruojančių bendrovių atsakingi darbuotojai, taip pat ir pasiūlymus ISPA konkursui rengę darbuotojai žinojo apie vieni kitų pateikiamus pasiūlymus konkursui ir kainas, taip pat derino bendrą kainos nustatymo, dalyvaujant šiame konkurse, strategiją.

Nustačiusi, kad UAB „Ekoprojektas“ ir UAB „Ekobaltas“ savo veiksmais pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio reikalavimus ir už įrodytą draudžiamą susitarimą paskirdama baudas, Konkurencijos taryba atsižvelgė į ūkio subjektų atsakomybę lengvinančias aplinkybes. Tyrimo metu UAB „Ekoprojektas“ pateikė pareiškimą, kuriame iš esmės pripažino įvykdžiusi draudžiamą susitarimą, taip pat abi bendrovės geranoriškai bendradarbiavo tyrimo metu. Be to, šios bendrovės nelaimėjo konkurso, todėl kiti konkurse dalyvavę ūkio subjektai dėl draudžiamo susitarimo žalos nepatyrė.

Konkurencijos taryba, tirdama galimus draudžiamus susitarimus, visada linkusi teigiamai vertinti savanoriškus ir laiku pateikiamus ūkio subjektų prisipažinimus apie įvykdytą draudžiamą susitarimą. Į gautus išankstinius prisipažinimus atsižvelgiama skiriant baudas už Konkurencijos įstatymo pažeidimą. Tokie prisipažinimai padeda ne tik greičiau atlikti tyrimus ir išvengti teismų procesų, bet ir greičiau pašalinti sudarytų draudžiamų susitarimų pasekmes rinkose.

Atstovė viešiesiems ryšiams